Współpracy AGH Aero Team z KS Automotive ciąg dalszy
AGH Aero Team, to grupa studentów, którzy mają doświadczenie w projektowaniu, analizie numerycznej oraz modelarstwie samolotowym a łączy ich wspólna pasja – lotnictwo. Niektórzy z grupy mieli już styczność z projektowaniem modeli konkursowych w innych dziedzinach inżynierskich ale dopiero AGH Aero Team pozwala im „bawić się” swoją pasją przy ciągłym rozwoju własnych umiejętności, łącząc teorię z praktyką.
Grupa działa pod skrzydłami prof. Tadeusza Uhla z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, którego obszarem zainteresowań naukowych jest mechatronika, robotyka oraz monitorowanie stanu konstrukcji.
Młodzi studenci, poszukujący ciągle nowych wyzwań oraz możliwości konfrontacji teorii z praktyką, postanowili wziąć udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design w roku 2014, organizowanymi corocznie przez Society of Automotive Engineers (SAE).
Głównym zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu latającego zdolnego do podniesienia jak największego ładunku. Ponieważ z roku na rok regulamin zawodów ulega zmianie startujące drużyny zmuszone są do szukania nowych dróg do zwycięstwa.
Z uwagi na to, że AGH Aero Team bierze udział w tym konkursie po raz pierwszy, członkowie zgłosili się do firmy KS Automotive z prośbą o podjęcie współpracy i przeprowadzenie szkolenia z oprogramowania NX firmy Siemens Industry Software. Aktualnie studenci pracują nad koncepcją samolotu, który mają zaprezentować na zawodach, a firma KS Automotive ma udostępnić swoją wiedzę w zakresie projektowania w NX.

Inventor, Nesting i CAM to idealne rozwiązanie do blach

WOODEXPERT - nowy software CAD 3D dla branży meblarskiej

Jak zaprojektować imadło w ZW3D?

Dassault Systèmes i Bouygues Construction kontynuują modernizację branży budowlanej

Creo 7.0 - Nowości w projektowaniu wieloobiektowym

Podział formy gniazdka sieciowego w ZW3D


NX Mold Wizard - Nowe narzędzie do wyceny form

Siła targów ITM INDUSTRY EUROPE

3DEXPERIENCE: Piszczenie, skrzypienie, wibracje i drżenie?

Zaproś Autodesk na warsztaty w Twojej firmie

Edycja widoków w Autodesk Inventor

Solid Edge - Przypisywanie skrótów klawiszowych do operacji

ZWCAD - Skalowanie bloków z zachowaniem punktu bazowego
