XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Współpracy AGH Aero Team z KS Automotive ciąg dalszy

24.05.2013 Skomentuj pierwszy

AGH Aero Team, to grupa studentów, którzy mają doświadczenie w projektowaniu, analizie numerycznej oraz modelarstwie samolotowym a łączy ich wspólna pasja – lotnictwo. Niektórzy z grupy mieli już styczność z projektowaniem modeli konkursowych w innych dziedzinach inżynierskich ale dopiero AGH Aero Team pozwala im „bawić się” swoją pasją przy ciągłym rozwoju własnych umiejętności, łącząc teorię z praktyką.

Grupa działa pod skrzydłami prof. Tadeusza Uhla z Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, którego obszarem zainteresowań naukowych jest mechatronika, robotyka oraz monitorowanie stanu konstrukcji.

Młodzi studenci, poszukujący ciągle nowych wyzwań oraz możliwości konfrontacji teorii z praktyką, postanowili wziąć udział w międzynarodowych zawodach SAE Aero Design w roku 2014, organizowanymi corocznie przez Society of Automotive Engineers (SAE).

Głównym zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu latającego zdolnego do podniesienia jak największego ładunku. Ponieważ z roku na rok regulamin zawodów ulega zmianie startujące drużyny zmuszone są do szukania nowych dróg do zwycięstwa.

Z uwagi na to, że AGH Aero Team bierze udział w tym konkursie po raz pierwszy, członkowie zgłosili się do firmy KS Automotive z prośbą o podjęcie współpracy i przeprowadzenie szkolenia z oprogramowania NX firmy Siemens Industry Software. Aktualnie studenci pracują nad koncepcją samolotu, który mają zaprezentować na zawodach, a firma KS Automotive ma udostępnić swoją wiedzę w zakresie projektowania w NX.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: