XXVII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
XVI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL

Zobacz co potrafi nowy KD Max do projektowania kuchni i szaf.

03.01.2012 Skomentuj pierwszy

W poszukiwaniu odpowiedniej firmy, której można zlecić wykonanie mebli, klient sięga najczęściej do internetu. Mając obszerną gamę firm odpowiadających jego zapytaniu, wybiera te, które wizualnie najatrakcyjniej zaprezentują swoją ofertę. Wybór projektanta, czy salonu meblowego, aż w 80% zależy od atrakcyjności wizualizacji zamieszczonych na stronie internetowej. W związku z powyższym, pytanie czy wesprzeć sprzedaż wizualizacją mebli i pomieszczeń straciło już rację bytu. W dzisiejszych czasach należy raczej zadać pytanie: jaki system w szybki i prosty sposób pozwoli wykonać fotorealistyczne wizualizacje, które będą odzwierciedlać możliwości produkcyjne, a swą jakością wyróżnią firmę na tle konkurencji?

 

Systemem który charakteryzuje się wszystkimi wymienionymi wyżej właściwościami jest oprogramowanie KD Max z rodziny systemów do projektowania wnętrz InteriCAD.

 

KD Max jest narzędziem do projektowania kuchni oraz szaf, a dzięki dodatkowym bibliotekom wykorzystać go można do projektowania salonu, sypialni, łazienki, biura, itd . Sprzedawca – projektant może korzystać z gotowej bazy obiektów oraz tektur. System KD Max zawiera obszerną bazę korpusów i frontów, biblioteki uchwytów, okien, drzwi, akcesoriów kuchennych, sprzętu AGD, artykułów dekoracyjnych, gotowych mebli, lamp itd. Baza ta, może być uzupełniana on-line ze strony producenta. Dodatkowo system ma możliwość importu brył 3D w formacie dwg, 3ds, skp z innych systemów lub ze stron producentów.

Użytkownik KD Max’a może modyfikować korpusy, fronty, czy formatki, poprzez zmianę ich atrybutów i parametrów, dzięki czemu można modelować dowolne meble skrzyniowe tak kuchenne jak i łazienkowe, salonowe, szafy wnękowe i inne.

 

Proces projektowania mebli wspierany jest także przez funkcje przyspieszające budowę oraz edycję różnego rodzaju obiektów. To co zwykle zajmuje dużo czasu – precyzyjne wstawienie nietypowych elementów, jak blendy, listwy ozdobne, półki, obudowy, nietypowe blaty, przycinanie szafek (np. pod wystające rury, komin, uskok, itp.) – w programie KD Max, ma rozwiązanie w postaci dedykowanych narzędzi.  

 

W procesie prezentacji oferty, do dyspozycji są fotorealistyczne wizualizacje, animacje, panoramy 3D oraz obrazy wykorzystujące technologię trójwymiarową (okulary 3D). Zastosowany w systemie silnik renderujący, umożliwia uzyskanie wysokiej jakości zdjęć w czasie pojedynczych minut.

Użytkownik KD MAX’a oprócz wizualizacji dla klienta może przygotować w pełni profesjonalną dokumentację wykonawczą. Zwymiarowane rzuty pomieszczenia w formacie CAD, listę materiałową oraz listę wykrytych kolizji, otrzymuje się automatycznie. 

 

System KD Max, pomimo swych ogromnych możliwości w zakresie projektowania i wizualizacji, charakteryzują się prostym i przyjaznym interfejsem, szybkością i łatwością obsługi, elastycznością i możliwością prezentacji efektu pracy w różnorodnej i atrakcyjnej formie. Dzięki czemu, może być obsługiwany przez osoby nie znające typowych systemów inżynierskich czy architektonicznych (takich jak systemy CAD) i to po krótkim, zaledwie kilkugodzinnym przeszkoleniu. Stosowane w systemach automatyczne procesy: budowy blatów, listew i cokołów, detekcji kolizji elementów ruchomych i instalacji mediów, autodekoracji, a także generowania dokumentacji i wyceny, pozwalają na interaktywną pracę projektanta z klientem, minimalizując możliwość wystąpienia błędów i nieporozumień i jednocześnie przyśpieszając cały proces sprzedaży mebli.  

Cechy wyróżniające system: 

  • Szybkość modelowania i prezentacji. Dla wprawnego użytkownika przygotowanie kompletnej zabudowy kuchennej wg określonych potrzeb klienta, wraz z wizualizacja i wycena zajmuje kilka minut.
  • Elastyczność systemu. System, dzięki idei uniwersalnych korpusów (szafek) o zdefiniowanej funkcjonalności (np. szafka pod zlew, szafka z 3 szufladami, szafka jednodrzwiowa prawa itd.) oraz technologii nakładania tekstur i sterowania właściwościami fizycznymi powierzchni mebli, uniezależnia projektanta od konkretnego dostawcy i umożliwia przygotowanie wizualizacji dowolnego mebla i jego wykonanie na bazie różnych produktów dostępnych na rynku.
  • Wysoka jakość wizualizacji oraz dodatkowe metody prezentacji projektu (animacje, panoramy, rysunki odręczne, zdjęcia stereoskopowe).


Usprawnienia przy projektowaniu i ich wpływ na produkcję: 

  • Brak wymogów znajomości środowiska CAD przy jednoczesnym automatycznym generowaniu dokumentacji w tym środowisku. Możliwość wykorzystania dokumentacji w formacie dwg do automatyzacji procesu produkcji.
  • Poprawa komunikacji z klientem poprzez możliwość szybkiej prezentacji idei w efektowny sposób. Skrócenie czasu decyzji klienta przy jednoczesnej możliwości zaprezentowania pełniej gamy dostępnej tekstur, wykończeń, kolorów, schematów i wzorów materiałów stosowanych w meblarstwie.


Na stronie dystrybutora www.kdmax.pl dostępne są m.in. filmy pokazujące pracę w programie KD Max oraz 30- dniowa wersja demo programu.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: