CC OPEN DAYS 2024

Premiera nowej wersji COPRA RF 2011

04.11.2011 Skomentuj pierwszy

Zaledwie przed paroma dniami ukazała się na polskim rynku nowa odsłona renomowanego systemu wspomagającego projektowanie procesu profilowania kształtowników - COPRA RollForm w wersji 2011. Aktualna edycja niesie ze sobą wiele znaczących usprawnień dzięki czemu COPRA RF jest jeszcze szybsza i bardziej efektywna niż dotychczas, oraz  w pełni dostosowana do najnowszego środowiska AutoCAD. Poniżej opis trzech spośród wielu nowych funkcjonalności:

1. Integracja arkusza SpreadSheet z COPRA RF

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości usprawniających projektowanie rozwinięcia jest integracja arkusza SpreadSheet z COPRA RF.

Bez zbędnych importów/exportów między arkuszem SpreadSheet, a COPRA RF można jednocześnie projektować i wizualizować wyniki pracy. Wszystkie narzędzia dostępne w starym arkuszu zostały przeniesione do COPRA RF i dodatkowo rozszerzone o dynamiczne rozwijanie kształtownika.

Teraz, użytkownik zaczynając pracę ma możliwość wyboru między projektem klasycznym, a parametrycznym z arkuszem rozwinięcia. Ponadto każdy klasyczny projekt COPRA RF można zamienić na parametryczny i odwrotnie – pozwala to na szybkie dostosowanie naszej bazy projektów do nowej COPRA RF 2011.

2. Funkcja dzielenia ekranu

Nowością, usprawniającą proces projektowania jest możliwość podzielenia ekranu na dwie części. Umożliwia to jednoczesną pracę nad rozwinięciem odległych od siebie części kształtownika co przydaje się szczególnie przy pracy na szerokich, niesymetrycznych kształtownikach.

3. Wszystkie Twoje rolki w jednej bazie

Dużo zmian wprowadzono również w bazie danych. W nowej wersji baza reprezentuje wszystkie rolki z naszego magazynu i pozwala na drukowanie list rolek do pobrania z magazynu oraz list rolek do produkcji. Co ciekawe oprócz bazy rolek używanych do produkcji (Combi Rolls) COPRA RF udostępnia również możliwość tworzenia bazy rolek zużytych lub zniszczonych (Recycling Rolls). System pozwala również na dopasowanie rolek do aktualnego projektu i pobranie ich z magazynu rolek zużytych. Umożliwia to obniżenie kosztów związanych z zakupem materiału oraz produkcją nowych rolek.

Warty podkreślenia jest fakt, że bazę rolek można przeszukiwać po różnych parametrach: szerokość, średnica, średnica otworu na wał itp., a to, w powiązaniu z szybkim algorytmem wyszukiwania, pozwala na zmniejszenie czasu projektowania do minimum oraz znaczące oszczędności dzięki możliwości wykorzystania zmagazynowanych rolek.

Więcej informacji na stronie wyłącznego dystrybutora PROCAD:
http://www.procad.pl/pf/page/mcad/obj/104791_Premiera_Copra_RollForm_2011.html

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024