Siemens PLM Software Partnerem Roku HP AllianceONE
Tytuły Partnerów Roku HP AllianceONE są przyznawane partnerom HP w uznaniu ich wybitnych dokonań w dziedzinie rozwoju i dostarczania innowacyjnych rozwiązań, wyznaczających nowe standardy dla branży i zapewniających najwyższy poziom zadowolenia klienta. Firma Siemens PLM Software otrzymała ten tytuł za konwergentne rozwiązania infrastrukturalne w branży produkcyjnej i dystrybucyjnej. Innowacyjność i pozycja lidera Siemens PLM Software w zakresie rozwijania technologii PLM były najważniejszymi czynnikami, które zadecydowały o przyznaniu jej tytułu Partnera Roku HP AllianceONE.
HP i Siemens PLM Software pozostają w dynamicznym sojuszu już od prawie 25 lat. Firmy dostarczają rozwiązania PLM projektowane pod kątem skrócenia czasu od wprowadzenia produktu na rynek do osiągnięcia pierwszych korzyści i obniżenia całkowitego kosztu posiadania. Rozwiązania PLM, obejmujące oprogramowanie, sprzęt i usługi, zaspokajają potrzeby branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, pomagając klientom:
- lepiej wykorzystać inwestycje w istniejące technologie i zasoby,
- minimalizować ryzyko inwestycji przy zachowaniu elastyczności,
- budować przewagę konkurencyjną i zwiększać opłacalność poprzez stosowanie technologii i rozwiązań opartych na branżowych standardach,
- realizować wymagania ustawowe, opracowywać strategie zarządzania ryzykiem i chronić aktywa IT.
W dokumencie zatytułowanym Strategic Partnerships: The Impact of Vendor Partnerships on Customer Value [Partnerstwa strategiczne: wpływ współpracy dostawców na wartość dla klienta] Brad Holtz, prezes i dyrektor naczelny Cyon Research, stwierdza: „Sugerujemy, aby firmy uwzględniały relacje między ich potencjalnym dostawcą sprzętu a wybranymi przez nie dostawcami oprogramowania. Ścisła współpraca tych podmiotów może przyczynić się do poprawy stabilności i wydajności systemu oraz szybszego rozwiązywania problemów. Sojusz HP i Siemens PLM Software jest tego doskonałym przykładem".
„Siemens PLM Software z zaszczytem przyjmuje nagrodę jako potwierdzenie wzorowej współpracy z HP i wartości, którą tworzymy dla naszych globalnych klientów" – powiedział Caroll Jarvis, wiceprezes działu Global Alliance Sales w Siemens PLM Software. „Siemens PLM Software stara się nawiązywać partnerstwa, które pomagają zwiększać korzyść dla klientów. Dzięki współpracy z HP możemy zaoferować kompleksową gamę wspólnych rozwiązań, które pozwalają zamieniać pomysły w cieszące się powodzeniem produkty".
„Chcąc sprostać zmieniającym się wymaganiom klientów, firmy muszą szybciej wprowadzać produkty na rynek i skracać okres oczekiwania na pierwsze korzyści" – powiedział Duncan Campbell, wiceprezes działu Converged Infrastructure w HP. „HP i Siemens PLM Software pomagają przełamywać bariery w technologiach informatycznych, oferując infrastrukturę opracowaną pod kątem obniżania kosztów i zapewnienia podstaw do elastycznego świadczenia usług".
Sukcesy wspólnych odbiorców
Siemens PLM Software i HP odniosły już wiele wspólnych sukcesów na rynku PLM. Firmy muszą racjonalizować zarządzanie rozwojem swoich produktów i procesów inżynieryjnych, przyspieszając jednocześnie tempo wprowadzania produktów na rynek, obniżając koszty i poprawiając jakość. Oferując kompleksowe rozwiązanie do zarządzania cyklem życia produktów Siemens PLM Software i HP umożliwiły swoim odbiorcom obniżenie kosztów posiadania i przeznaczenie większych środków na pozyskiwanie i obsługę ich własnych klientów. Oto co podmioty zaopatrywane przez obydwie firmy mówią o wspólnym rozwiązaniu Siemens PLM Software i HP:
„Przystępując do realizacji programu rozszerzania działalności na rynki zagraniczne potrzebowaliśmy zintegrowanego i efektywnego rozwiązania do rozwoju produktów, zapewniającego sprawną i wydajną pracę naszych regionalnych oddziałów" – powiedział Dato' Haji Syed Zainal Abidin Syed Mohamed Tahir, dyrektor zarządzający grupy Proton Holdings Berhad. „Wdrożenie rozwiązania PLM w naszej firmie zapewni niezbędne wsparcie w zarządzaniu produktami, procesami i usługami począwszy od wstępnej koncepcji poprzez projektowanie, wprowadzenie na rynek, produkcję i użytkowanie, aż do wycofania pojazdu z eksploatacji." (Czytaj pełną informację)
„Wprowadzenie systemu PLM rozszerzyło kompetencje całej firmy BOE i pozytywnie wpłynęło na standaryzację procesu badań i rozwoju. Dodatkową, istotną korzyścią jest zwiększenie możliwości w zakresie zarządzania wiedzą, co pozwala na sprawniejsze gospodarowanie firmową własnością intelektualną oraz jej skuteczniejsze wykorzystywanie i rozszerzanie". Howard Wang, wicedyrektor ds. informatycznych, BOE. (Bob Parker: „Product Life-Cycle Strategy Profile: BOE Technology Group" IDC Manufacturing Insights, czerwiec 2010).