Grupa Volvo stawia na rozwiązania PTC

13.10.2021 Skomentuj pierwszy

PTC i Grupa Volvo ogłosiły plany dalszego zacieśnienia współpracy w zakresie cyfrowego projektowania produktów. Grupa Volvo zdecydowała się na zunifikowanie swoich systemów CAD, decydując się na zastosowanie produktów PTC jako podstawowych rozwiązań CAD i PLM stosowanych do kompletnego projektowania pojazdów.

Grupa Volvo planuje wprowadzenie pełnej unifikacji systemów CAD i PLM we wszystkich obszarach swojej działalności, zastępując dotychczas stosowane narzędzia produktami z rodziny Creo oraz Windchill. Podejście to ma zwiększyć współpracę między narzędziami PLM i CAD stosowanymi przez Grupę Volvo i umożliwić znacznie większe ponowne wykorzystywanie cyfrowych danych w obrębie całej Grupy.

„Używanie jednej platformy PLM i CAD będzie kluczowym czynnikiem w naszej transformacji technologii cyfrowej” – powiedział Lars Stenqvist, dyrektor ds. technicznych Grupy Volvo. „W wykorzystaniu tego fundamentu widzimy również wielkie możliwości włączenia do naszej strategii cyfrowego pasma rozwiązań PTC w zakresie IoT i AR”.

Grupa Volvo, której produkty oprócz samochodów ciężarowych obejmują także autobusy, maszyny budowlane oraz rozwiązania napędowe dla zastosowań morskich i przemysłowych, staje się w ten sposób jednym z największych, globalnych klientów firmy PTC. Wybór rozwiązań PTC jest jednym z elementów strategii transformacji architektury IT wewnątrz grupy poprzez konsolidację platform CAD i PLM w celu lepszego wykorzystania danych o produkcie w całym łańcuchu wartości.

Oprócz przekształcenia swojego procesu projektowania produktów Grupa Volvo stara się wpłynąć na kształt branży transportowej poprzez rozwiązania technologiczne i systemowe, które są bezpieczniejsze, czystsze i bardziej wydajne.

„Dzięki współpracy z PTC w zakresie platformy CAD będziemy wspólnie pracować nad stworzeniem światowej klasy możliwości, które – jak się spodziewamy – będą stanowić przewagę konkurencyjną w nadchodzących latach, gdy będziemy dążyć do stworzenia w Volvo przyszłego krajobrazu zrównoważonych rozwiązań transportowych i infrastrukturalnych” powiedział Stenqvist.

„Pracując nad wspólną wizją, wprowadziliśmy istotne ulepszenia w portfolio produktów PTC oraz usprawniliśmy proces wprowadzania na rynek wspaniałych produktów przez Volvo Group” – powiedział Jim Heppelmann, prezes i dyrektor generalny PTC. „Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Volvo Group jako partner dla wszystkich zespołów zajmujących się rozwojem produktów. Podejście do cyfrowej inżynierii, które wspólnie osiągniemy, będzie służyć jako przykład dla firm na całym świecie.”

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: