SmartCAM v17

20.04.2010 Skomentuj pierwszy
SmartCAMcnc ogłosił  wydanie wersji beta SmartCAM V17.0. Wersja 17.0 usprawnia zaawansowane opcje frezowania, w tym nową zgrubną obróbkę warstwicową (Z-level roughing) oraz wnosi ulepszenia do procesu frezowania gniazd. W sumie w każdym aspekcie pakietu SmartCAM można zaobserwować jakieś zmiany na lepsze, wystarczy wspomnieć o generowaniu raportów w formacie webowym o udoskonaleniach w drukowaniu grafik, czy o nowych funkcjach zapisywania masek oraz widoczności wraz z ponazywanymi widokami.

Na rodzinę produktów SmartCAM składają się programy z zakresu komputerowego sterowania numerycznego (CNC) frezowaniem, toczeniem, fabrykacją  oraz obróbką elektroiskrową (EDM). Wersja 17.0 kontynuuje rozwijanie koncepcji obróbki bryłowej zapoczątkowanej kilka wersji temu i dostarcza znaczące korzyści we frezowaniu z wykorzystaniem modeli pryzmatycznych bądź modeli o formie swobodnej.

Nowa zgrubna obróbka warstwicowa inkorporuje wiele funkcji znanych z obróbki w Solid Pocket (od wersji v16 począwszy), jak np. obróbka do krytycznej głębokości, wiele punktów początkowych i inne, oraz poszerza zakres możliwości tych funkcji o konfigurowanie strategii obróbki zgrubnej wirtualnie dowolnego układu elementów składającego się z rdzeni, zagłębień oraz otwartych gniazd i profili. Tę nową obróbkę można znaleźć w modułach SmartCAM Advanced Milling, Advanced Turning oraz FreeForm Machining.

Obszary obróbki zgrubnej są  określane w oparciu o cechy wybranego elementu oraz zdefiniowany wsad. Strategie obróbki zgrubnej mogą być automatycznie przełączane, np. zastosowanie strategii obróbki spiralnej ze środka na zewnątrz w zagłębieniach oraz obróbki spiralnej z zewnątrz do środka dla rdzeni. Dodatkowo obszary o otwartych profilach mogą być obrabiane w przejściach profilujących jedno- lub dwukierunkowych. Te nowe funkcje pozwalają zaoszczędzić czas i uprościć pracę, umożliwiając efektywną obróbkę wielu różnorakich cech w pojedynczym procesie

Nowy generator raportów w HTML-u, dodany do wszystkich aplikacji SmartCAM, w bardzo dużym stopniu poprawia elastyczność i jakość dokumentacji warsztatowej. Nowy webowy generator raportów, będący przykładem jednego z wielu udoskonalonych obszarów produktów SmartCAM, umożliwia włączenie do pojedynczego raportu zarówno informacji o narzędziu, jak i postępie obróbki opatrzonych odpowiednimi nagłówkami i ilustracjami.

Całkowicie konfigurowalna struktura raportu daje użytkownikowi możliwość „szycia” swoich raportów wg swoich potrzeb, dodając do niego np. ilustracje narzędzia oraz modelu lub inne podobne szczegóły. Ulepszenia w zakresie drukowania grafik zapewniają wydruki o wysokiej jakości i rozdzielczości, które mogą być skalowane bezpośrednio w aktualnie ustawiony w systemie jednostkach. Nowy podgląd wydruku umożliwia weryfikację ustawień drukowania przed wydrukiem.

Istniejąca funkcja nazywania widoków (Named View ) została rozszerzona o możliwość wyspecyfikowania, które parametry maja być uwzględnione w danym widoku nazwanym. Orientacja wyświetlania, rozmiar oraz pozycja, maska oraz widoczność mogą być określane i zapisywane niezależnie. Dzięki nowym możliwościom użytkownicy mogą przełączać pomiędzy różnymi widokami, co w poprzedniej wersji wymagało wykonania i wielokrotnego powtórzenia wielu komend. Dodatkowo w generowanych raportach z prac mogą być zamieszczane odnośniki do zdefiniowanych wstępnie widoków nazwanych, dzięki czemu odpowiadające im ilustracje mogą być przechwytywane i zamieszczane w raporcie automatycznie.

Wśród innych zmian wprowadzonych do pakietu produktów SmartCAM należy wymienić:

  • sortowanie listy postępu prac/ raportu wg liczby narzędzi – moduły Job Operations Planner oraz Step Report,
  • przezroczystość warstwy (Layer Transparency) może być teraz ustawiana dla każdej warstwy użytej do wyświetlania powierzchni lub płaszczyzn brył,
  • eksport grafik do formatu PNG.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: