Simpoe-Mold i SimpoeWorks 2009 dla branży wtryskowego formowania plastików
SIMPOE SAS jest producentem oprogramowania, specjalizującym się symulacji formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Firma SIMPOE SAS ogłosiła rozpoczęcie sprzedaży nowej wersji Simpoe-Mold 2009 i SimpoeWorks 2009, programów z linii produktów do symulacji procesu wtryskiwania plastiku.
Simpoe-Mold to program samodzielny (stand-alone), a SimpoeWorks, produkt będący Złotym Partnerem SolidWorks-a, jest produktem w pełni zintegrowany z programem SolidWorks 3D CAD.
Poza tradycyjnymi korzyściami, wszystkie produkty SIMPOE niosą ze sobą zalety, takie jak: łatwość obsługi, prędkość działania i konkurencyjna cena. Nowe wersje to znaczne udogodnienia i nowe funkcje skierowane do projektantów części plastikowych oraz producentów tych części i form wtryskowych do nich. Użytkownicy Simpoe-Mold 2009 i SimpoeWorks 2009, mogą teraz korzystać z takich funkcji usprawniających całość pracy, jak:
- Symulacja formowania części plastikowych z zapraskami metalowymi.
- Symulacja formowania części formowanych obszarowo. Typowym przykładem będzie tu tylne światło samochodowe, gdzie cześć plastikowej oprawy jest czerwona, część żółta, a część biała.
- Możliwość przypisywania różnych temperatur do poszczególnych obszarów formy.
- Możliwość eksportu odkształconych geometrii oryginalnych form, w celu optymalizacji projektu formy i spójności z kodami analiz strukturalnych.
- Pełna kompatybilność z systemami 64-bitowymi.
- Niewiarygodnie szybki mesher, z przyjaznymi narzędziami do kontroli siatki, co w połączeniu z wielowątkowością programu umożliwia symulowanie siatkowanych części za pomocą kilku milionów elementów.
Kontrola taka obejmuje detale samego elementu, jego formę wtryskową, jak i system regulacji temperaturowej. Myślę, że po raz pierwszy mamy do czynienia z produktem, który taką prędkość działania, łatwość obsługi, dokładność i niesamowicie rozbudowaną funkcjonalność potrafił pogodzić z tak niewielką ceną. Dzięki produktom SIMPOE, zostały przełamane ostanie bariery na drodze implementacji strategii CPD (z ang. Collaborative Product Development - oparte na współpracy zarządzanie projektowaniem produktu) do przemysłu tworzyw sztucznych.