CC OPEN DAYS 2024

Figur G15 - formuje stalowych blach prosto z pliku

18.08.2023 Skomentuj pierwszy

Desktop Metal z dumą wprowadził na rynek Figur G15 - rewolucyjną maszynę przemysłową, która z łatwością formuje blachy stalowe prosto z pliku cyfrowego. Urządzenie to opiera się na innowacyjnej technologii cyfrowego formowania blachy (Digital Sheet Forming - DSF), co stanowi przełomowe rozwiązanie w branży, stanowiąc alternatywę od ciężaru tradycyjnych, czasochłonnych i kosztownych metod, takich jak tłoczenie, formowanie czy korzystanie z matryc.

Figur G15 nie tylko znacząco przyspiesza proces produkcji, ale także gwarantuje znaczącą poprawę efektywności. Dzięki zastosowaniu technologii DSF, która minimalizuje rozkład sił na arkuszu w trakcie formowania, maszyna jest w stanie tworzyć formy blachy bezpośrednio z pliku cyfrowego, drastycznie redukując czas realizacji zleceń i umożliwiając szybkie oraz efektywne prototypowanie. Figur G15 to prawdziwy przełom, który eliminuje konieczność korzystania z niepraktycznych narzędzi formujących, zwiększając przy tym wydajność produkcji.

Co więcej, Figur G15 oferuje istotne korzyści pod kątem ekonomicznym. Jest to idealne urządzenie dla produkcji małoseryjnej i prototypowej, zwracające inwestycję w krótkim czasie. Dzięki redukcji wysokich kosztów początkowych i skróceniu czasu oczekiwania, producenci są w stanie szybko dostarczyć swoim klientom unikalne produkty. Dla przykładu, wytworzenie typowego tłumika samochodowego, która tradycyjnie wymagałaby wysokiej inwestycji i długiego czasu oczekiwania, za pomocą Figur G15 mogłaby zostać zrealizowana w ekspresowym tempie, a całkowity koszt jednej części byłby znacznie obniżony.

Desktop Metal po raz pierwszy zaprezentował Figur G15 na targach IMTS 2022 w Chicago, a teraz dostępny jest również na polskim rynku. To prawdziwa okazja dla producentów, by odkryć zalety nowoczesnej technologii formowania blach, która zapewnia większą precyzję produkcji i była do tej pory niedostępna w tak przystępnej formie.

Cyfrowe formowanie blach może przynieść wiele korzyści w procesie produkcji, skrócić czas potrzeby na optymalizację produktu i pozwolić przedsiębiorstwom na realizacje zadań, które do tej pory były odrzucane.

Więcej informacji TUTAJ >>

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024