Solid Edge - Przypisywanie skrótów klawiszowych do operacji

02.12.2022 Skomentuj pierwszy

Użytkownik Solid Edge ma potrzebę odczytania lub przypisania skrótów klawiszowych przypisanych do konkretnych operacji w programie Solid Edge.

Skróty klawiszowe są możliwe do odczytania lub przypisania z poziomu zakładki Dostosuj, znajdującej się w górnej części interfejsu programu Solid Edge.

Po rozwinięciu zakładki i wybraniu pozycji Dostosuj użytkownik uzyska dostęp do funkcji, które pozwalają na dostosowanie określonego środowiska do własnych preferencji. Jest to miejsce, w którym można na przykład zdefiniować, jakie operacje będą się znajdować w środowisku części blaszanej, we wstążce Narzędzia główne. Dodatkową funkcjonalnością jest jednak możliwość podglądu przypisania do operacji skrótów klawiszowych, oraz oczywiście utworzenie nowych skrótów klawiszowych. Wyżej wymienione czynności można przeprowadzić po wybraniu zakładki Klawiatura.

Po wybraniu środowiska, dla którego skróty będą przeglądane lub modyfikowane (zakładka Dostosuj środowisko), należy rozwinąć wstążkę zawierającą interesującą nas operację. Dla przykładu - operacja Widok szkicu, która służy do ustalenia orientacji aktywnego widoku na normalną do wybranej płaszczyzny znajduje się w wstążce Widok, w grupie operacji Widoki. Po rozwinięciu zakładek użytkownik uzyska dostęp do skrótów klawiszowych dotyczących orientacji w obszarze roboczym oraz oczywiście do wspomnianej powyżej operacji, do której przypisany jest skrót Crtl + H.

Przyjrzyjmy się również dla przykładu operacji Rowek, znajdującej się we wstążce Narzędzia główne, w grupie operacji Bryły. Aktualnie operacja nie ma przypisanego skrótu klawiszowego. Poprzez wybór modyfikatora oraz wpisanie klawisza, można dodać nowy skrót klawiszowy.

Więcej informacji TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: