ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

CorelDRAW Technical Suite 2021 - Nowości!

13.10.2021 Skomentuj pierwszy

Firma Corel rozszerza rodzinę profesjonalnych produktów CorelDRAW 2021 o nowe aktualizacje dostępne wyłącznie dla subskrybentów pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021 oraz prezentuje CorelDRAW Technical Suite 2021, najnowszą edycję wszechstronnego pakietu oprogramowania do tworzenia przyciągających uwagę projektów technicznych i dokumentacji. Niezależnie od tego, czy subskrybenci wybiorą pakiet CorelDRAW Graphics Suite, czy CorelDRAW Technical Suite, uzyskają dostęp do nowych funkcji takich jak zwiększające produktywność procesy zarządzania zasobami i współpracy, dodatkowe czcionki, kreatywne szablony oraz inne zasoby, które pozwolą poszerzyć ich potencjał twórczy.

Pakiet CorelDRAW Technical Suite 2021 bazuje na zaletach programu CorelDRAW, oferując pełen zestaw zaawansowanych narzędzi przeznaczonych do tworzenia profesjonalnych ilustracji technicznych i dokumentacji wizualnej.

Pakiet CorelDRAW Technical Suite 2021 oferuje wyjątkową kontrolę i precyzję przy tworzeniu bezbłędnej dokumentacji i projektów technicznych. Pakiet CorelDRAW Technical Suite 2021 to wszechstronne rozwiązanie do projektowania szczegółowych ilustracji technicznych, dokumentacji, materiałów marketingowych i nie tylko, zapewniające całkowitą kontrolę i niezwykłą wydajność w branży produkcyjnej, inżynieryjnej, architektonicznej czy high-tech.

„Dzięki nowym narzędziom pozwalającym zaoszczędzić czas oraz uproszczonym tokom pracy, pakiet CorelDRAW Technical Suite 2021 zapewnia profesjonalnym projektantom ilustracji technicznych wszystko, czego potrzebują, aby tworzyć wyjątkowe projekty”, powiedział Klaus Vossen, starszy manager ds. pakietu CorelDRAW. „Projektujący mogą otwierać wiele różnych plików, od plików źródłowych 2D i 3D po zdjęcia, dokumenty i dane. Zyskują możliwość współpracy, tworząc i publikując materiały z zakresu komunikacji technicznej dzięki jednemu wszechstronnemu pakietowi. Ilustratorzy mogą pracować wydajniej i tworzyć skomplikowane grafiki lub praktycznie dowolny rodzaj ilustracji technicznych dzięki całkowitej precyzji i kontroli”.

Oto istotne nowości CorelDRAW Technical Suite 2021:

Płynne przejście od projektowania 3D do ilustracji: Dzięki tej funkcji możliwa będzie łatwa zmiana danych inżynieryjnych 3D w szczegółowe ilustracje techniczne, korzystając z nowego procesu gwintowania, który upraszcza pracę ze śrubami importowanymi z programu XVL Studio Corel Edition. Nowe trzypunktowe narzędzie do tworzenia gwintów umożliwia dokładne prowadzenie gwintu wzdłuż pręta dzięki przyciąganiu do jego boków, a nowe narzędzie do usuwania obramowania pozwala szybko usunąć niepotrzebne linie zewnętrzne rzutowanych kształtów jednym kliknięciem.

Szybsza praca dzięki nowemu podejściu do tworzenia ilustracji technicznych: Przeorganizowane okno dokowane Osie rzutowania oferuje narzędzia i ustawienia często używane podczas pracy z rysunkami technicznymi, wysuwając je na pierwszy plan przestrzeni roboczej. Teraz nie trzeba już przełączać okien dokowanych ani innych elementów sterowania z interfejsu użytkownika, aby przemieszczać obiekty na płaszczyźnie, a przesuwanie elementów wzdłuż osi rzutowania staje się bardziej intuicyjne.

Nowy skrót rzutowania sprawia, że rzutowanie kształtów w perspektywie równoległej i poza nią odbywa się natychmiastowo. Zaoszczędź czas dzięki nowym zakładkom rzutowania oraz możliwości przypięcia na ilustracji niestandardowych ustawień perspektywy do późniejszego wykorzystania.

Możliwość tworzenia kompletnych stron części zapasowych: Gama nowych funkcji została opracowana z myślą o toku pracy w produkcji jednostkowej. Graficy mogą importować pliki .DES, .CDR i pliki arkuszy kalkulacyjnych do okna dokowanego Źródła w programie Corel DESIGNER, aby połączyć ilustracje techniczne ze specyfikacjami w tabelach.

Praca z powiązanymi zasobami jest łatwiejsza, ponieważ synchronizacja zmian w projektach i danych dokonuje się podczas edycji plików. Nowa obsługa interakcyjnych plików SVG pozwala przekazywać informacje o częściach w jeszcze bardziej przejrzysty sposób i ułatwia publikowanie w pełni interakcyjnej dokumentacji w Internecie.

Funkcja przekształcania projektów technicznych w atrakcyjne materiały marketingowe: Dzięki niej graficy mogą wykraczać poza klasyczne opracowywanie rysunków technicznych dzięki dostępowi do najnowszych aplikacji pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2021 do profesjonalnej edycji zdjęć, projektowania układów stron, zarządzania czcionkami i nie tylko.

Wydajniejsza współpraca dzięki wspólnemu recenzowaniu i zatwierdzaniu: 

Pulpit projektu - Intuicyjnie przechowuj, porządkuj i udostępniaj pliki w chmurze, korzystając z nowego pulpitu projektu.

Komentarze publikowane na bieżąco - Na bieżąco gromadź publikowane komentarze i adnotacje bezpośrednio w pliku projektu .DES lub .CDR.

Dynamiczne zarządzanie materiałami

Korzystaj zawsze z najbardziej aktualnych symboli dzięki nowemu, imponującemu tokowi zarządzania zasobami. Utwórz spójne źródło informacji dla materiałów projektowych poprzez udostępnianie symboli wielu zespołom i w ramach wielu projektów, a także synchronizację aktualizacji po wprowadzeniu zmian przez Ciebie lub innych.

Główne aplikacje pakietu CorelDRAW Technical Suite 2021:

 • Corel DESIGNER 2021: Oprogramowanie do tworzenia precyzyjnych schematów i rysunków technicznych
 • CorelDRAW 2021: Tworzenie grafiki wektorowej i układów stron
 • Corel PHOTO-PAINT 2021: Profesjonalna edycja zdjęć
 • XVL Studio Corel Edition: Wizualizacja i opracowywanie prac 3D
 • CorelDRAW.app: Dostęp do plików, współpraca i tworzenie ilustracji w dowolnym miejscu za pośrednictwem przeglądarki internetowej
 • CorelDRAW.app na tablety iPad: Aplikacja do tworzenia grafik wektorowych i projektowania graficznego na iPady
 • PowerTRACE: Przekształcanie map bitowych do postaci wektorowej z wykorzystaniem metod AI
 • CAPTURE: Narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu
 • AfterShot 3 HDR: Edytor plików RAW

Możliwość poszerzenia funkcjonalności pakietu CorelDRAW Technical Suite 2021 dzięki dodatkowi XVL Studio 3D CAD Corel Edition

Graficy mogą przekształcać złożone elementy i zespoły 3D CAD do postaci czytelnych wizualizacji, korzystając z dodatku XVL Studio 3D CAD Corel Edition. Dostępne jako osobny zakup do pakietu CorelDRAW Technical Suite, to zaawansowane oprogramowanie do projektowania 3D zawiera mnóstwo usprawnień w zakresie efektywności i wydajności, a także obsługuje dodatkowe formaty plików. Projektanci nie tylko oszczędzają czas dzięki bardziej wydajnemu procesowi aktualizowania ilustracji 3D w programie Corel DESIGNER, ale również mogą lepiej zarządzać zautomatyzowanymi aktualizacjami dzięki ulepszonej funkcji automatycznego wykrywania i aktualizowania.

Dostępność i ceny

Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2021 jest dostępny dla systemu Windows 10 i Windows 11 oraz MacOS, przeglądarek internetowych, iPadów i urządzeń mobilnych w wielu językach w tym polskim i angielskim.

Cena subskrypcji wynosi 1 600 zł brutto za rok. Licencja stała z rocznym programem serwisowania jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 4 158 zł brutto.

Pakiet CorelDRAW Technical Suite 2021 jest dostępny dla systemu Windows 10 i Windows 11 jako licencja indywidualna w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i japońskim. Licencje korporacyjne są również dostępne w języku polskim. Wszystkie licencje zawierają program XVL Studio Corel Edition w językach: angielskim, niemieckim, francuskim lub japońskim. Cena licencji w ramach subskrypcji wynosi 2 720 zł rocznie. Sugerowana cena detaliczna licencji stałej na pełną wersję z rocznym programem serwisowania wynosi 6 375 zł. Dostępne są też ceny uaktualnień licencji stałych z programem serwisowania. Podane ceny zawierają podatek VAT.

Integracja z nową biblioteką czcionek Google Fonts, dynamiczne zarządzanie zasobami i usprawnienia toku współpracy są dostępne wyłącznie w ramach subskrypcji pakietu CorelDRAW Technical Suite, CorelDRAW Graphics Suite lub licencji z programem serwisowania.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD CAM w przystępnej cenie