Siemens - Oszczędzaj czas projektowania
Podręcznik Inventor 2020
Alibre Parametryczny CAD 3D - Promocja -20%

Rozszerzona rzeczywistości i nie tylko w nowym Solid Edge 2020

14.06.2019 Skomentuj pierwszy

Siemens ogłasza wprowadzenie na rynek udoskonalonej wersji oprogramowania Solid Edge, które umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom wytwórczym przyśpieszenie procesu opracowywania produktów oraz ich produkcji.

Solid Edge 2020  rozszeżona rzeczywistość

Oprogramowanie Solid Edge 2020 zawiera technologie nowej generacji, takie jak rozszerzona rzeczywistość, narzędzia walidacji o większych możliwościach, projektowanie oparte na modelach oraz nesting 2D, dzięki czemu pozwala ulepszyć funkcję współpracy oraz zapewnić w pełni cyfrowy proces produkcyjny już na etapie projektowania.

Solid Edge 2020  nesting 2d

Nesting 2D w Solid Edge 2020 umożliwia wygenerowanie optymalnego rozkładu detali na arkuszu.

Udostępnianie projektów w technologii rozszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanej przez Solid Edge 2020 może zmienić niemal wszystkie wykonywane przez nas prace. To prawdziwy przełom w procesie projektowania, który umożliwia jednocześnie lepszą i skuteczniejszą komunikację z klientami i inżynierami” – stwierdził Stefan Islinger, Dyrektor ds. Informacji w Dziale Obsługi IM-CAD Krones AG.

Solid Edge 2020 pozwala użytkownikom na wizualizację zamierzonych projektów w całkowicie nowy sposób, poprawia komunikację wewnętrzną oraz z dostawcami i klientami w procesie projektowania. Oprogramowanie zostało rozbudowane o nowe narzędzia walidacji w celu przeprowadzania symulacji ruchu i wibracji, co może pomóc zredukować koszty tworzenia prototypów.

Solid Edge 2020 analiza, optymalidacja i validacja

Analiza i optymalizacja części czy całych zespołów na wczesnym etapie projektowania zmniejsza zapotrzebowanie na fizyczne prototypy, oszczędzając tym czas i pieniądze.

Dodanie funkcji projektowania opartego na modelach pozwala na w pełni cyfrowe opracowywanie części, podzespołów oraz instrukcji produkcyjnych na podstawie modelu 3D. Zostały również dodane funkcje nestingu 2D, aby zoptymalizować wzorce cięcia, zmniejszyć ilość odpadów, zredukować koszty oraz przyśpieszyć procesy produkcyjne.

Solid Edge 2020 dostarcza również setki udoskonaleń kluczowych programów CAD, takich jak nowe funkcje w zakresie projektowania obiektów z blachy, 3 do 10 razy szybszą wydajność montażową, nowe narzędzia w zakresie migracji danych oraz inne udoskonalenia funkcji stanowiących część portfela usług. Udoskonalenia te ułatwiają korzystanie z oprogramowania, które staje się tym samym łatwe w użytku, wdrażaniu i konserwacji, pomagając jednocześnie w rozwijaniu wszelkich aspektów procesu opracowywania produktu.

Solid Edge 2020 model oparty na siatce

Nowa oferta projektowania opartego na modelach w ramach oprogramowania Solid Edge 2020 nie tylko pozwala nam na zaprzestanie korzystania z wydruków papierowych, lecz także oznacza wielki krok naprzód w kierunku w pełni cyfrowego środowiska pracy” – mówi Daniel Froehlich, Dyrektor ds. Zarządzania Cyklem Życia Produktów w Dziale Standaryzacji firmy Eagle Burgmann. „Korzystanie z cyfrowego modelu na rzecz tworzenia trójwymiarowych plików PDF da nam możliwość udostępniania naszych projektów bez konieczności wykonywania dodatkowych rysunków” – dodaje Froehlich.

Solid Edge 2020 instalacje elektryczne i PCB

Projektowanie instalacji elektrycznych jaki i PCB w Solid Edge 2020. Do dyspozycji mamy pełnofunkcjonalne środowisko ECAD-MCAD.

Najnowsze udoskonalenia portfolio Solid Edge mogą wspomóc małych i średnich przedsiębiorców w procesie digitalizacji całego procesu opracowywania produktu” – wyjaśnia John Miller, Starszy Wiceprezes, Dział Inżyniera Masowej Siemens Digital Industries Software. „Kontynuujemy prace nad dostarczeniem zaawansowanego portfolio dostępnych cenowo i łatwych w użyciu narzędzi, aby pomóc naszym klientom w przeprowadzeniu cyfrowej transformacji ich działalności, by mogli redukować koszty i skrócić czas do wprowadzenia produktu na rynek” – dodaje John Miller.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Siemens - Oszczędzaj czas projektowania