Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik AutoCAD 2020

Lekki frez CoroMill 390, wyprodukowany metodą wytwarzania addytywnego

15.05.2019 Skomentuj pierwszy

Chcąc zaoferować klientom szereg korzyści odczuwanych w trakcie procesu, firma Sandvik Coromant, specjalista w dziedzinie narzędzi skrawających i systemów narzędziowych, wprowadza na rynek lekki frez CoroMill 390, który odznacza się lekkim korpusem wyprodukowanym metodą wytwarzania addytywnego. Mniejsza łączna masa narzędzia pomaga ograniczyć drgania i zwiększyć bezpieczeństwo podczas obróbki na długich wysięgach. W rezultacie wzrasta także produktywność.

Wytwarzanie addytywne to doskonały sposób wytwarzania złożonych struktur, precyzyjnie i bez konieczności łączenia. Zastosowanie tego procesu może sprawić, że wytwarzane przedmioty będą lżejsze, bardziej wytrzymałe i elastyczne niż kiedykolwiek wcześniej. W dziedzinie korpusów narzędzi wytwarzanie addytywne umożliwia tworzenie kształtów i właściwości, których nie można uzyskać, dokonując obróbki skrawaniem. Ponadto można formować praktycznie każdy materiał, na przykład – jak w tym przypadku – stop tytanu.

– Projektując nasz nowy lekki frez CoroMill 390, dokonaliśmy taktycznej eliminacji materiału, aby stworzyć optymalną konstrukcję frezu w celu maksymalnego ograniczenia ciężaru – wyjaśnia Thomas Wikgren, Manager Product Application Management w firmie Sandvik Coromant. – Proces ten, określany mianem optymalizacji topologicznej, nadaje frezowi znacznie bardziej kompaktowy kształt i mniejszą masę niż w przypadku tradycyjnej wersji, co pomaga producentom zwiększyć produktywność frezowania na długich wysięgach. Ponadto skrócenie odległości między tłumikiem w adapterze i krawędzią skrawającą poprawia parametry obróbki i zwiększa bezpieczeństwo procesu.

Bezpieczeństwo procesu ma zasadnicze znaczenie w szeregu zastosowań obróbki skrawaniem, także dla frezowania na długich wysięgach, które jest często niezbędne do obróbki komponentów dla branży lotniczej oraz górnictwa nafty i gazu. W tych zastosowaniach szereg właściwości, takich jak głębokie wybrania, może ucierpieć wskutek drgań, które spowalniają produkcję, zmniejszają trwałość narzędzia i pogarszają jakość powierzchni. Nowy lekki frez CoroMill 390 stanowi rozwiązanie. W połączeniu z adapterami frezarskimi Silent Tools™ ten system narzędzi zmniejsza drgania, aby umożliwić maksymalizację produkcji i bezpieczeństwa procesu podczas wymagających operacji na długich wysięgach. Ponadto koncepcja CoroMill 390 daje w rezultacie bezproblemową obróbkę i płynny przebieg skrawania.

Frezy CoroMill® 390 o obniżonej masie mogą być używane do frezowania czołowego na długich wysięgach oraz frezowania walcowo-czołowego i walcowego głębokich wybrań i rowków. Narzędzie jest dostępne w wersjach o średnicy 40 mm (mocowanie trzpieniowe 16) i 50 mm (mocowanie trzpieniowe 22). Trzy z czterech płytek (rozmiar 11) pasują do tego zastosowania. Podziałka nierównomierna i wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa są dostępne w przypadku wszystkich frezów.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Finansowanie zakupów oprogramowania CAD/CAM/CAE/PLM