Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Leasing na oprogramowanie CAD CAM CAE PDM SolidWorks

Lekki frez CoroMill 390, wyprodukowany metodą wytwarzania addytywnego

15.05.2019 Skomentuj pierwszy

Chcąc zaoferować klientom szereg korzyści odczuwanych w trakcie procesu, firma Sandvik Coromant, specjalista w dziedzinie narzędzi skrawających i systemów narzędziowych, wprowadza na rynek lekki frez CoroMill 390, który odznacza się lekkim korpusem wyprodukowanym metodą wytwarzania addytywnego. Mniejsza łączna masa narzędzia pomaga ograniczyć drgania i zwiększyć bezpieczeństwo podczas obróbki na długich wysięgach. W rezultacie wzrasta także produktywność.

Wytwarzanie addytywne to doskonały sposób wytwarzania złożonych struktur, precyzyjnie i bez konieczności łączenia. Zastosowanie tego procesu może sprawić, że wytwarzane przedmioty będą lżejsze, bardziej wytrzymałe i elastyczne niż kiedykolwiek wcześniej. W dziedzinie korpusów narzędzi wytwarzanie addytywne umożliwia tworzenie kształtów i właściwości, których nie można uzyskać, dokonując obróbki skrawaniem. Ponadto można formować praktycznie każdy materiał, na przykład – jak w tym przypadku – stop tytanu.

– Projektując nasz nowy lekki frez CoroMill 390, dokonaliśmy taktycznej eliminacji materiału, aby stworzyć optymalną konstrukcję frezu w celu maksymalnego ograniczenia ciężaru – wyjaśnia Thomas Wikgren, Manager Product Application Management w firmie Sandvik Coromant. – Proces ten, określany mianem optymalizacji topologicznej, nadaje frezowi znacznie bardziej kompaktowy kształt i mniejszą masę niż w przypadku tradycyjnej wersji, co pomaga producentom zwiększyć produktywność frezowania na długich wysięgach. Ponadto skrócenie odległości między tłumikiem w adapterze i krawędzią skrawającą poprawia parametry obróbki i zwiększa bezpieczeństwo procesu.

Bezpieczeństwo procesu ma zasadnicze znaczenie w szeregu zastosowań obróbki skrawaniem, także dla frezowania na długich wysięgach, które jest często niezbędne do obróbki komponentów dla branży lotniczej oraz górnictwa nafty i gazu. W tych zastosowaniach szereg właściwości, takich jak głębokie wybrania, może ucierpieć wskutek drgań, które spowalniają produkcję, zmniejszają trwałość narzędzia i pogarszają jakość powierzchni. Nowy lekki frez CoroMill 390 stanowi rozwiązanie. W połączeniu z adapterami frezarskimi Silent Tools™ ten system narzędzi zmniejsza drgania, aby umożliwić maksymalizację produkcji i bezpieczeństwa procesu podczas wymagających operacji na długich wysięgach. Ponadto koncepcja CoroMill 390 daje w rezultacie bezproblemową obróbkę i płynny przebieg skrawania.

Frezy CoroMill® 390 o obniżonej masie mogą być używane do frezowania czołowego na długich wysięgach oraz frezowania walcowo-czołowego i walcowego głębokich wybrań i rowków. Narzędzie jest dostępne w wersjach o średnicy 40 mm (mocowanie trzpieniowe 16) i 50 mm (mocowanie trzpieniowe 22). Trzy z czterech płytek (rozmiar 11) pasują do tego zastosowania. Podziałka nierównomierna i wewnętrzne doprowadzanie chłodziwa są dostępne w przypadku wszystkich frezów.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge