Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
YOUNG DESIGN 2019
Targi 3D SOLUTIONS
Konferencja Innowacje Autodesk

Premiera GstarCAD 2019 - BIM i system do współpracy projektowej

29.11.2018 Skomentuj pierwszy

Firma TMSYS poinformowała o ukazaniu się nowej wersji GstarCAD, czyli jednego z najpopularniejszych zamienników AutoCAD na świecie. W Polsce z tego uniwersalnego programu CAD 2D/3D korzysta już ponad 12 tys. firm projektowych z różnych branż.

Z myślą o potrzebach rynku producent GstarCAD 2019 wyposażył go w nowatorskie rozwiązania, których na próżno szukać w innych systemach. Do takich nowości należą: GstarCAD Collaboration Design – przełomowy na rynku oprogramowania CAD 2D system do współdzielenia i grupowej pracy na projekcie w czasie rzeczywistym oraz możliwość importu projektów BIM dzięki kompatybilności z formatem IFC.

GstarCAD 2019 oferuje również wiele nowych i ulepszonych funkcji, które pozwolą jeszcze szybciej i łatwiej wykonywać dokumentację techniczną.

Przełomowy system do pracy zespołowej

GstarCAD Collaborative Design to całkowicie nowatroskie rozwiąznie, niedostępne w innych systemach, które ma na celu zmniejszenie barier komunikacyjnych w zespołach i działach projektowych oraz poprawę ogólnej efektywności pracy.

Rozwiązanie pozwala wielu użytkownikom na jednoczesną pracę nad jednym projektem, wymianę uwag i wspólną weryfikację jego poprawności.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii przyrostowego archiwizowania i przesyłania danych zespoły projektowe mogą na bieżąco kontrolować wszelkie zmiany wprowadzane w projektach. Aby powrócić do jednej z wcześniejszych wersji projektu lub odszukać wprowadzone modyfikacje, wystarczy jedno kliknięcie.

Zastosowanie GstarCAD Collaborative Design oznacza komfortową i efektywną współpracę projektantów z różnych branż oraz jeszcze szybszą realizację dużych i skomplikowanych projektów.

Obsługa projektów BIM dzięki wsparciu dla formatu IFC

GstarCAD 2019 umożliwia import plików w formacie IFC. (Industry Foundation Classes), który jest znanym formatem służącym do zapisu projektów w popularnych systemach BIM (Modelowanie informacji o budynku). Umożliwia to łatwą wymianę danych projektowych w branżach: architektonicznej, budowlanej i konstrukcyjnej.

Aktualnie trwają ostanie prace nad obsługą plików IFC. Funkcjonalność ta będzie dostepna w Service Pack 1 - pierwszej aktualizacji do GstarCAD 2019, która ukaże się w marcu 2019 r.

Nowe i ulepszone funkcje zwiększające efektywność projektowania

Wybieranie selektywne – funkcja pozwala łatwiej wybierać pokrywajace się obiekty.

Ponownie zdefiniuj – GstarCAD 2019 oferuje szybszy sposób na aktualizację bloków. Polecenie Pomownie zdefiniuj umożliwia nadpisanie każdego bloku, bez zmiany jego nazwy i przy zachowaniu oryginalnej pozycji.

Sprawdź pisownię – Funkcja umożliwia błyskawiczne sprawdzenie poprawności tekstu w rysunku i jego ewentualną poprawę.

Stwórz kształt – Polecenie automatycznie tworzy kształt w oparciu o zaznaczone obiekty i pozwala na generowanie niestandardowych linii.

MOVEBAK - Zmienna systemowa MOVEBAK zmienia folder docelowy dla plików z kopiami zapasowymi rysunku (BAK).

Skala rzutni – Użycie polcenia VPSCALE wyświetla w wierszu poleceń rzeczywistą skalę bieżącej rzutni i umozliwia jej weryfikację.

Ustawienia ukrytych wiadomości - Opcja Ustawienia ukrytych wiadomości pozwala wywołać listę użytych wcześniej poleceń i sprawdzić wykonane operacje

Import układu jako arkusza – Najnowsza wersja GstarCAD pozwala zaimportować dodatkowe układy rysunków do pliku zestawu arkuszy za pomocą Menedżera zestawów arkuszy.

Przeciąganie obiektów – W GstarCAD 2019 możliwe jest intuicyjne przesuwanie, kopiowanie oraz wklejanie jako bloku każdego obiektu. Wystarczy zaznaczyć obiekt prawym przyciskiem myszy i go przeciągnąć.

Środowisko pracy - Polecenie WORKSPACE pozwala na łatwe tworzenie, modyfikowanie i zapisywanie bieżących obszarów roboczych.

Więcej informacji i wersja testowa GstarCAD 2019

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge