Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS
Konferencja Innowacje Autodesk

Jak zrobić odbicie lustrzane części w SOLIDWORKS?

13.09.2018 Skomentuj pierwszy

W SOLIDWORKS często spotykamy się z sytuacją, w której musimy wykonać wersję lewą i prawą tej samej części. Wielu użytkowników od razu próbuje stworzyć nową część, która będzie odbiciem lustrzanym naszego oryginalnego modelu. Istnieje jednak szybszy i wygodniejszy sposób – dedykowana operacja o nazwie “Lustro części”.

Wybór płaszczyzny

Rozpoczynamy od wyboru płaszczyzny, względem której wykonamy odbicie lustrzane. Następnie rozwijamy menu  Wstaw -> Lustro części. (Uwaga: Jeśli nie wybierzesz płaszczyzny i przejdziesz do opcji Wstaw> Lustro części, to operacja będzie nieaktywna, więc upewnij się, że wybierasz płaszczyznę do odbicia).

Po wybraniu operacji, SOLIDWORKS wyświetli okno dialogowe. Znajdziemy w nim pola do wyboru, co chcemy dodatkowo zrobić z modelem lustrzanym.

W obszarze Transferuj zaznaczasz, jakie dodatkowe informacje mają zostać przeniesione z oryginalnego modelu. Dodatkowo możesz przerwać połączenie z oryginalną częścią. Skutek będzie taki, że w odbitym modelu będziesz miał skopiowaną strukturę drzewa operacji, ale nowa część nie będzie się zmieniać, jeśli wprowadzimy jakiekolwiek zmiany w oryginalnym modelu.

W moim przykładzie zamierzam przenieść obiekt bryłowy z oryginalnego pliku części. Wybieram zielony znacznik wyboru i widzę, że moja część została wrzucona do nowego środowiska (które jest nowym plikiem części)  – i to wszystko! W ten sposób stworzyłem kopię lustrzaną części w SOLIDWORKS.

Dodatkowym punktem, na który należy zwrócić uwagę jest to, że nowa część powiązana jest z oryginałem, więc wszelkie zmiany, które wprowadzam do oryginalnego modelu, będą automatycznie pojawiać się na lustrzanej części.

Autor: Łukasz Siwiec

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge