Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
DraftSight projektowanie 2D CAD 3D CAD
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
YOUNG DESIGN 2019
Targi 3D SOLUTIONS
Konferencja Innowacje Autodesk

Integracja skanera 3D z robotem przemysłowym

08.08.2018 Skomentuj pierwszy

Delta Automation i Evatronix wspólnie opracowują i wprowadzają na rynek innowacyjny system kontrolno-pomiarowy oparty na integracji skanera eviXscan 3D z robotem przemysłowym.

"Rozwiązania eviXscan 3D tradycyjnie znajdują zastosowanie w przemyśle na potrzeby inżynierii odwrotnej, kontroli jakości oraz szybkiego prototypowania. " - mówi Adam Morawiec, wiceprezes ds. Rozwoju Evatronix SA. " Nawiązanie współpracy z Delta Automation otwiera zupełnie nowe obszary zastosowania naszych skanerów. To milowy krok w stronę Przemysłu 4.0."

Integracja robota przemysłowego ze skanerem eviXscan 3D pozwala na bezdotykową korekcję ścieżki robota poprzez odczyt pozycji obiektu poddawanego obróbce, jak również wykonanie pomiarów detekcji obecności komponentów aplikowanych robotem przemysłowym. Opracowany przez Evatronix i Delta Automation system pomiarowo-kontrolny znajduje zastosowanie w określaniu jakości i dokładności procesów technologicznych, m.in. pozwala na bezdotykową kontrolę jakości wykonanego elementu. Kolejna funkcjonalność integracji skanera eviXscan 3D z robotem to automatyczne, dokładne skanowanie obiektów na potrzeby szybkiego prototypowania.

“Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z Evatronix SA, aby rozwijać technologię kontrolno-pomiarową"- mówi Adrian Stodolny, Prezes Zarządu Delta Automation Sp. z o.o. – „Opracowane przez nas rozwiązanie znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłu, na przykład w branży automotive, gdzie wymagana jest najwyższa precyzja procesów technologicznych.”

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
GM System zaprasza na Mach-Tool