Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
Targi 3D SOLUTIONS

Gesty myszy w IRONCAD 2018

16.04.2018 Skomentuj pierwszy

W najnowszej wersji programu IRONCAD projektanci otrzymali do dyspozycji przydatne gesty myszy. Dzięki nim mają oni jeszcze szybszy dostęp do najczęściej używanych poleceń w trakcie pracy w scenie 3D i szkicowniku oraz podczas tworzenia dokumentacji 2D. Gesty myszy pozwalają zaoszczędzić czas, zwłaszcza w przypadku wykorzystywania na przemian wybranych funkcji.

W celu skonfigurowania gestów myszy, należy kliknąć prawym przyciskiem w obszarze zakładek i wybrać Dostosuj pasek narzędzi / menu / klawiaturę.

Drugim sposobem zarządzania ustawieniami narzędzia jest wybranie opcji Dostosuj bezpośrednio z interfejsu gestów myszy.

Następnie w oknie Dostosuj -> przechodząc do zakładki Gesty myszy i pasek szybkiego dostępu, możliwe jest przypisanie wybranych funkcji do gestów myszy dla odpowiednich kategorii, przykładowo: Scena 3D, Część, Funkcja, Arkusz blachy, Szkic. Co istotne, ilość poleceń dla poszczególnych grup w porównaniu do konkurencyjnych programów 3D CAD, nie jest ograniczona.

Aby dodać wybraną funkcję do danej kategorii gestów myszy, należy wyszukać ją w oknie Dostępne komendy, a następnie za pomocą przycisku Dodaj przypisać ją do odpowiedniej sekcji.

IRONCAD 2018 pozwala dodatkowo na ustawienie w opcjach sposobu aktywacji gestów myszy w obszarze graficznym programu (wciśnięcie klawisza S lub automatyczne wywołanie polecenia). Użytkownicy mogą również wybrać 1 z 2 interfejsów gestów myszy (pierścień lub pasek szybkiego dostępu).

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge