Tak projektuje się meble

30.08.2017 Skomentuj pierwszy

Polski producent mebli redukuje czas i koszty projektowania dzięki Autodesk Inventor oraz Woodwork for Inventor, a z pomocą Autodesk Vault usprawnia przepływ informacji i zyskuje pełną kontrolę nad danymi.

Black Red White – jeden z najbardziej znanych w Polsce producentów mebli i dystrybutor akcesoriów wyposażenia wnętrz wykorzystuje oprogramowanie Autodesk w zakresie projektowania mebli skrzyniowych oraz frontów meblowych. Wśród innych zastosowań można wymienić wykonywanie rysunków technicznych oraz technologicznych, tworzenie instrukcji montażu i wizualizacji 3D, kreacji brył do renderingów, a także projektowanie nowych okuć.

Za doradztwo, wdrożenie i wsparcie w zakresie oprogramowania Autodesk odpowiedzialna była firma CADSOFT – Autoryzowany Partner Autodesk.

Dzięki Autodesk Inventor projektanci Black Red White są w stanie wyeliminować potencjalne błędy już we wstępnej fazie projektowania, dzięki czemu wdrożenie nowych produktów zajmuje mniej czasu, a firma utrzymuje przewagę konkurencyjną. Zaawansowany model cyfrowy jest bazą do tworzenia rysunków złożeniowych i wykonawczych; wszystkie zmiany w modelu są automatycznie przenoszone na dokumentację płaską. Korzystając z Autodesk Inventor, projektanci Black Red White mogą w pełni zaangażować się w prace koncepcyjne, co bezpośrednio przekłada się na rozbudowane portfolio produktów o unikatowym wzornictwie i wysokim komforcie użytkowania.

Ważnym elementem procesu projektowego jest sprawny przepływ danych między poszczególnymi działami w całej firmie. W tym celu polski producent mebli wykorzystuje Autodesk Vault. Zyskuje w ten sposób transparentność danych i stały dostęp do historii plików.

„Wykorzystanie oprogramowania Autodesk pozwala skracać czas wdrażania nowych produktów oraz szybciej, a co najważniejsze – dokładniej kontrolować procesy wdrożeniowe. Chcielibyśmy wciąż ulepszać i optymalizować naszą pracę, w związku z czym skupimy się m.in. na rozwoju oprogramowania Autodesk Vault” – podsumowuje Paweł Jurkowski, Z-ca Dyrektora Handlowego Ds. Badawczo-Rozwojowych w Black Red White.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: