Nowy ARES Commander 2017

27.01.2017 Skomentuj pierwszy

ARES Commander 2017 jest najnowszą wersją popularnego systemu CAD produkowanego przez niemiecką firmę Graebert. Już pierwsze zetknięcie z tym programem, z jego szeroką funkcjonalnością, sposobem organizacji pracy oraz dostępu do narzędzi, pozwala nabrać przekonania, że ARES Commander 2017 oferuje znacząco więcej w porównaniu z innymi podobnymi programami dostępnymi na rynku.

Jednym z elementów zasługujących na uwagę w ARES Commander 2017, jest nowy przejrzysty interfejs użytkownika tzw. „Dark UI”. Stonowany ciemny layout prezentuje się efektownie i nowocześnie, ale co najważniejsze, jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Zmodernizowany  interfejs został wzbogacony o ekran początkowy, poręczny system  ukrywania palet i automatyczne uzupełnianie wpisów w linii poleceń. Pojawiła się również możliwość przeglądania historii oraz selektywne cofanie wykonanych poleceń.

Zapewnienie nieskrępowanego dostępu do narzędzi i danych projektowych za pośrednictwem tych trzech platform leży u podstaw unikalnej przyszłościowej koncepcji Graebert określanej jako „Trinity”. Idea polega na tym, aby można było projektować w dowolnym miejscu i czasie, bez żadnych ograniczeń wynikających z posiadanych urządzeń oraz obsługiwanych przez nie systemów operacyjnych.

Wraz z pojawieniem się ARES Commander 2017, producent wprowadził nowy system zarządzania licencjami, pozwalający na instalowanie oraz uruchamianie programu na wielu komputerach, tabletach i smartfonach.

Po zarejestrowaniu użytkownika oraz aktywacji licencji, można logować się i korzystać z dowolnego komputera. Co więcej, w tym samym czasie można być równocześnie zalogowanym do tego samego konta użytkownika na dwóch różnych komputerach. System zarządzania licencją jest obsługiwany za pomocą specjalnego portalu użytkownika, zbierającym w jednym miejscu informacje na temat używanych licencji, ich statusu, jak również zalogowanych urządzeń. Za pomocą tego portalu można kontrolować status wszystkich licencji: rocznych i wieczystych, lokalnych oraz sieciowych.

Równocześnie z premierą ARES Commander 2017, została wprowadzona  nowa wersja ARES Touch, która poza platformą Android obsługuje teraz także system iOS. Pojawienie się wersji programu współpracującej z urządzeniami Apple dopełniło i tak już szeroką listę obsługiwanych urządzeń oraz systemów operacyjnych.

ARES Touch jest oferowany w ramach wspólnego pakietu oprogramowania o nazwie ARES CAD. Wystarczy kupić licencję ARES Commander a z ARES Touch można korzystać bez dodatkowych opłat. Pakiet ARES CAD zostanie w bieżącym roku rozszerzony jeszcze o ostatni 'brakujący element' koncepcji Graebert „Trinity”, czyli program ARES Kudo działający w chmurze.

To jeszcze nie koniec nowych możliwości ARES Commander 2017. System został wzbogacony w szereg funkcji usprawniających edycję projektów. Wielofunkcyjne uchwyty aktywowane po wskazaniu obiektów, umożliwiają rozwinięcie menu kontekstowego zawierającego narzędzia do szybkiej edycji elementów tego obiektu.

Usprawniona została także edycja polilinii, dodano szybkie wstawianie linii środkowych, podział linii wymiarowych ...

... oraz wprowadzanie wymiarów za pomocą kątów mierzonych od ostatniego narysowanego segmentu. Poszerzono również funkcjonalność poleceń „Przytnij” oraz „Zaawansowane przycięcie”, które mogą być teraz zastosowane do edycji kreskowania lub wypełnienia gradientowego. 

Rozbudowano bardzo przydatne narzędzie służące do importowania danych projektowych z plików PDF.

Import PDF pojawił się już we wcześniejszych wersjach ARES Commander i spotkał się z bardzo przychylnymi opiniami użytkowników. Rozbudowana funkcjonalność tego narzędzia pozwala między innymi na wczytanie z pliku źródłowego PDF pełnej struktury warstw, wraz z ich nazwami, jak również konfiguracji stylów i właściwości obiektów. Dzięki tym udoskonaleniom mamy teraz szerszy dostęp do danych PDF, możemy je lepiej wykorzystać a tym samym sprawniej współpracować z innymi osobami zaangażowanymi w projekt.
 
Więcej informacji na temat funkcjonalności Ares Commander 2017 Tutaj >>>
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: