Wypróbuj Solid Edge za darmo
SOLIDWORKS Electrical

Bricscad v14

Typ: CAD
Producent: Bricsys Inc.
Wersja językowa: Polski Angielski Niemiecki Inne
Platforma OS: Windows Mac Linux

BricsCAD V14 jest potężną platformą CAD unifikującą zestawienie cech formatu dwg z zaawansowanymi narzędziami 2D i inteligentnym modelowaniem bezpośrednim 3D oferowaną na systemy Windows i Linux za konkurencyjną cenę.

Mocne strony BricsCAD’a w stosunku do konkurencji

Inteligentny kursor QUAD

Kursor QUAD daje szybki dostęp do możliwych do wykonania na rysunku fukcji. Tego typu interfejs jest łatwy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Dodatkowo jest w pełni edytowalny (możemy na stałe dodawać zestawy przycisków, których używamy najczęściej)

Eksplorator Rysunku

Eksplorator Rysunku umożliwia dostęp do wszystkich ustawień rysunku. Tu możemy przeglądać

warstwy jak i przechodzić między ich statusami, przełączać style wymiarowania, ustawiać właściwości multilinii, przeglądać całą bibliotekę dodanych przez nas bloków, szukać zewnętrznych odnośników rysunku i wiele innych. Nie trzeba już błądzić po ustawieniach poszczególnych funkcji.

Parametryzacja 2D i 3D

Raz zaprojektowana część może być wykorzystywana w wielu wariantach wymiarowych jak i geometrycznych. Dzięki parametryzacji zarówno 2D i 3D można zaoszczędzić czas edytując stare rysunki zamiast tworzyć projekt od początku.

Modelowanie Bezpośrednie 3D

Modelowanie bezpośrednie w połączeniu z kurosem QUAD i możliwościami parametryzacji stanowi potężne narzędzie przenoszące projektanta w świat 3D. Szybkie wybieranie z menu kontekstowego, rozpoznawanie intencji projektowych i bezpośrednia praca na szkicach sprawia że przejście z 2D do 3D staje się banalnie proste.

Generowanie złożeń i wizualizacja kinematyczna

Łącząc ze sobą komponenty i wiążąc je ze sobą za pomocą wiązań 3D możemy zamodelować i wprowadzać w ruch złożone mechanizmy. Umożliwia to zaprezentowanie naszych rozwiązań i eliminowaniu błędów na wczesnym etapie projektowania

Generowanie widoków rysunku

Generowanie widoków rysunku umożliwia automatyczne przerzucanie modeli 3D na rysunek 2D umożliwiając w ten sposób szybkie tworzenie dokumentacji technicznej.

Arkusze Blach

Modelowanie arkuszy blach pozwala na szybkie tworzenie wywinięć blach jak i na późniejsze rozwijanie ich i tworzenie dokumentacji. Wszystkie wywinięcia możemy prześledzić w Przeglądarce Mechanicznej i nadać im konkretne parametry. Tabele gięcia umożliwiają programowi na obliczanie wielkości rozłożonych blach. Do programu można wprowadzać własne parametry gięcia w zależności od zastosowanej blachy.

Communicator

Opcjonalny moduł Communicator zapewnia import i eksport modeli z popularnych formatów takich jak STE, STP, IGE, IGES, CATIA i wiele innych. Zaimportowane modele możemy edytować i zapisywać w dowolnym formacie łącznie obsługiwanym przez Communicator lub w standardowym DWG.

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Wypróbuj Solid Edge za darmo