Pobierz infografikę wyzwania projektowe w CAD
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

Bricscad v12

Typ: CAD
Producent: Bricsys Polska
Wersja językowa: Polski Angielski
Platforma OS: Windows

Bricscad V12 jest doskonała alternatywną platformą CAD dla formatu dwg. Oferuje on kompletny zestaw znanych funkcji dla profesjonalnych użytkowników.

Program Bricscad V12 jest platformą CAD wybieraną przez nieustannie powiększającą się liczbę firm oraz samodzielnych inżynierów. Ponad 249 zaimportowanych aplikacji branżowych sprawia, że Bricscad jest wszechstronną platformą CAD.

Kluczowe cechy Bricscad V12:

Modelowanie bezpośrednie 3D w Trybie Renderingu
Bricscad® V12 Pro oferuje modelowanie brył typu Direct Modeling w niewymagającym żadnej konwersji formacie.dwg. Modelowanie jest uproszczone dzięki pracy w trybie renderingu. Dzięki zastosowaniu asystenta wyboru poleceń – Quad możesz zredukować całkowitą liczbę kliknięć do minimum.

Quad – szybki wybór poleceń
Wykorzystanie interfejsu Quad oferuje bogatą paletę możliwość edycji obiektów wymagających mniejszej ilości kliknięć, bez zaciemniania ekranu znacznikami uchwytów. Choć początkowo Quad zostało zaprojektowany na potrzeby szybkiej i łatwej edycji brył 3D, jednakże w nadchodzących wersjach Quad zostanie rozbudowany i będzie umożliwiał edycję wszystkich typów obiektów. Przy wykorzystaniu Quad’a wybór obiektu i polecenia to tylko jedno kliknięcie.


 

Więzy geometryczne 2D oraz 3D
Bricscad oferuje narzędzia bezpośredniego modelowania z możliwością użycia więzów geometrycznych. Modele bryłowe mogą być edytowane poprzez geometryczne powiązania pomiędzy poszczególnymi elementami. Jeśli istnieje wiązanie 3D, które ustala położenie powierzchni i krawędzi brył, to zostanie ono zachowane podczas każdej operacji modelowania. Pozwala to na sparametryzowanie każdej cechy modelu 3D.

Rozpoznawanie Intencji Projektowania
Przykładem może być model zawierający wiele otworów o takim samym promieniu. Jeśli w takim przypadku zmodyfikujemy jeden z nich aplikacja automatycznie rozpozna i zmieni promień pozostałych otworów i zachowa ich synchronizację.

Szybki silnik obrazów rastrowych
Nowy, własny silnik obrazów rastrowych z lepszą obsługą dużych plików
Ucinanie wzorów kreskowania i wzory użytkownika
Masz możliwość tworzenia własnych wzorów kreskowania oraz ucinania kreskowań i gradientów.

Płaszczyzny przekroju z Aktualnym przekrojem
Masz możliwość zdefiniowania i zapisania w rysunku płaszczyzn przekroju, które można wykorzystać zarówno do wyświetlenia aktualnego przekroju obiektu 3D na modelu, jak również wyeksportować przekrój do bloku 2D.

Ustawienia strony
Dzięki ustawieniom strony nie musisz już przechodzić przez wszystkie opcje zawarte w oknie dialogowym Drukuj. Wszystkie ustawienia mogą być zapisane, jako Ustawienie Strony, które może być dodane do dowolnego arkusza w rysunku. Ustawienia Strony są zapisywane są w rysunkach i mogą być kopiowane pomiędzy nimi.

Style Wizualne
Dzięki implementacji stylu wizualnego Bricscad pozwala na kontrole wyglądu modelu 3D na ekranie. Masz możliwość kontroli wyglądu płaszczyzn i krawędzi, jak również możliwość kontroli wyświetlania tła, cieni, materiałów oraz świateł bez potrzeby renderowania rysunku.

Edycja odnośników
Edycja Bloków oraz Xref’ów typu In-place. Zagnieżdżone bloki są automatycznie wykrywane i wyświetlane w formie drzewa. Okno Podgląd pomaga wybrać wymagany blok lub Xref.

Wprowadzanie Dynamiczne oraz Wymiary Dynamiczne
Wymiary dynamiczne są dostępne w momencie tworzenia oraz edycji obiektów. Za pomocą przycisku DYNMODE możesz włączać/wyłączać tryb dynamiczny. Podczas przesuwania punktu uchwytu widoczne są wyświetlone i mogą być modyfikowane w czasie rzeczywistym.

Zaawansowany Rendering 3D i edytor Materiałów
Bricscad V12 Pro został wyposażony w zaawansowany rendering umożliwiający pracę w trybie stałego renderingu. Istnieje możliwość tworzenia materiałów oraz świateł rednderingu za pomocą Eksploratora Rysunku.

eBridge™ do Vondle
eBridge zaczyna się tam gdzie kończy eTransmit. Za pomocą eBridge Bricscad ma możliwość łączenia się z Vondle - pełnego rozwiązania typu SaaS. eBridge oraz Vondle zezwalają na zarządzanie, wyświetlanie i wymianą informacji oraz wielu typów plików również programów CAD.

Nowy silnik PDF
Nowy silnik obsługi plików PDF pozwala na łatwiejsze i szybsze użycie podkładów PDF. Każdy dołączony plik PDF umożliwia pracę na punktach charakterystycznych zamieszczonych obiektów wektorowych.

Zespolone Wymiary
Wartości wymiarów są aktualizowane automatycznie po zmianie geometrii obiektu z nim zespolonego. Możesz również wymiarować obiekty modelu w obszarze papieru i sprawdzić jak będą się zmieniać wymiary po modyfikacji obiektów. Wymiary mogą być przypisywane do takich punktów charakterystycznych jak koniec, symetria, i prostopadłość. Zespolone wymiary działają zarówno dla wymiarów liniowych jak i kątowych.

Menadżer Ustawień
W oknie ustawień możesz sprawdzać i modyfikować aktualne wartości wszystkich ustawień. Ustawienia mogą być wyświetlane w porządku alfabetycznym lub względem kategorii, grupujące ustawienia w widoku drzewa. Wbudowana wyszukiwarka pozwala na szybki odnalezienie wymaganego ustawienia. Każde ustawienie posiada krótki opis, informacje czy ustawienie jest przypisywane globalnie czy do aktualnego rysunku, oraz jeśli to możliwe graficzny podgląd.

Tagi: bricscad cad 2d
Komentarzy: 1
KOMENTARZE (1)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
mateusz_z Dodany: 02.09.2007 11:16
funkcjonalnośc wersji 6 jest wręcz zabujcza ...
REKLAMA
MIDAS NFX w kwietniu taniej
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
NX CAD Ćwiczenia