Solid Edge - 5 sprawdzonych sposobów na duże złożenia
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Warsaw Industry Week 2020
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020
PLASTPOL 2020

VISI

Typ: CAD CAM CAE
Producent: Hexagon Manufacturing Intelligence
Wersja językowa: Polski Angielski
Platforma OS: Windows

VISI to system CAD/CAM/CAE do projektowania oraz wytwarzania form wtryskowych i narzędzi postępowych. Oferuje unikalne połączenie aplikacji, w pełni zintegrowane modelowanie krawędziowe, bryłowe i powierzchniowe oraz programowanie obróbek 2D, 3D i 5-osiowych, a także wycinanie drutowe 2 i 4 osiowe.

Oprogramowanie zawiera symulację wtrysku, pozwalając na analizę wszystkich faz procesu - począwszy od wypełnienia, przez docisk, aż do fazy odkształceń. System zawiera również symulację gięcia i tłoczenia blach, wraz z rozwijaniem geometrii nieliniowej połączoną z obliczaniem obszarów bezpiecznych oraz efektem sprężynowania. VISI Teams zezwala na zarządzanie jednym projektem przez wieloosobowy zespół konstruktorów

System VISI Mould przeznaczony jest do projektowania form wtryskowych i oparty jest o specyficzne dla tej branży zautomatyzowane czynności, prowadzące projektanta przez proces tworzenia form. Biblioteki elementów katalogowych dają konstruktorowi niezbędny zestaw narzędzi umożliwiający całościowe zaprojektowanie formy.

System VISI Progress przeznaczony jest do konstruowania zarówno pojedynczych tłoczników jak i przyrządów postępowych czy transferowych, wychodząc od analizy modelu detalu, poprzez etap rozwijania i wyliczenia wykroju, dochodząc, do konstrukcji tłocznika i jego elementów składowych - matryc, stempli, itd. Głębokie przetłoczenia, rozwinięcia liniowe i nieliniowe czy kołnierze, można poddawać analizie niezbędnej do prawidłowego skonstruowania przyrządu. Dokonywane jest to przez algorytm hybrydowy łączący metody analityczne z metodą elementów skończonych.

VISI zawiera system PEPS-Wire EDM, opracowany specjalnie do wykonywania detali form wtryskowych, tłoczników, wytłaczarek i narzędzi do wytłaczania. W pełni funkcjonalny System VISI PEPS-Wire posiada funkcje automatycznego rozpoznawania profili przeznaczonych do cięcia drutowego w tym geometrię pochyloną, stożkową oraz kontury 4-osiowe bezpośrednio z modelu.

Moduł VISI Frezowanie oferuje praktyczne, intuicyjne i łatwe W opanowaniu strategie do programowania 2.5D włączając obróbkę indeksowaną na maszynach 4- i 5-osiowych. Rozpoznawanie geometrii modelu pozwala na automatyczne wykrycie otworów, gwintów, kieszeni oraz profil wykorzystywanych do tworzenia ścieżek frezowania i cykli wiercenia. VISI Frezowanie 3D jest modułem przeznaczonym do obróbki złożonych modeli bryłowych, powierzchniowych oraz siatkowych (STL). Użytkownik ma do wyboru szereg strategii obróbkowych w celu utworzenia wydajnego kodu NC.

VISI Elektroda jest zautomatyzowanym modułem do zarządzania i tworzenia elektrod wraz z ich uchwytami, do precyzyjnych i trudnych w obróbce form wtryskowych i tłoczników. Symulacja ruchu elektrody i kontrola kolizji gwarantują, że elektroda będzie prawidłowo funkcjonowała za pierwszym razem.

Tagi: cad cam cae visi
Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Case Study Użytkowników MIDAS MeshFree
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl