Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020

Autodesk Vault

Typ: PDM
Producent: Autodesk
Wersja językowa: Polski Angielski Inne
Platforma OS: Windows

Oprogramowanie spod znaku Autodesk Vault to linia produktów, służąca  do kompleksowego zarządzania dokumentacją projektową. Wszystkie aplikacje zostały zaprojektowane w ten sposób, aby w pełni integrować się innymi programami Autodesk.

Jakie możliwości daje Autodesk Vault?

Zarządzanie dokumentacją
Dzięki sprawnemu systemowi zarządzania, potrzebne dokumenty są zawsze do naszej dyspozycji. Z łatwością możemy administrować danymi, niezależnie kiedy zostały one utworzone.

Zaawansowane wyszukiwanie
Autodesk Vault umożliwia precyzyjne wyszukiwanie potrzebnych danych, nawet jeśli dysponujemy jedynie fragmentarycznymi informacjami.

Praca grupowa
Podczas pracy w dużym zespole projektowym, niezbędny jest ciągły dostęp do plików, z których korzystają również inne osoby. Dzięki Autodesk Vault możemy pracować na plikach, które są nam potrzebne, mając gwarancję, że nikt inny ich nie nadpisze.

Przepływy pracy
Dzięki systemowi Autodesk Vault możemy w swobodny sposób projektować przepływy pracy oraz sprawdzać, na jakim etapie znajduje się projekt.

Zarządzanie użytkownikami
Autodesk Vault gwarantuje możliwość konfigurowania grupy projektantów oraz przypisywania każdej z nich dostępu do konkretnych repozytoriów czy nawet plików. Można nawet zdefiniować uprawnienia użytkowników dla konkretnych plików z rozróżnieniem na edycję i podgląd.

Zarządzanie zmianami
Niejednokrotnie zachodzi potrzeba przywrócenia wcześniejszej wersji projektu. Dotychczas wiązało się to z poświęceniem sporej ilości czasu, co i tak nie dawało gwarancji pełnego odtworzenia pierwotnych plików. Korzystając z oprogramowania Autodesk Vault możemy, za pomocą kilku kliknięć, powrócić do dowolnej zapisanej wersji każdego pliku.

Raportowanie
Gdy zachodzi potrzeba przedłożenia klientowi raportu z aktualnych postępów prac nad danym projektem lub chcemy sprawdzić efektywność zespołów projektowych, możemy w kilka sekund wygenerować raport i sprawdzić wszystkie statystyki, jakich potrzebujemy.

Dostęp przez przeglądarkę
Autodesk Vault został zaprojektowany z myślą o potrzebach i dynamice obecnego świata. Umożliwia on dostęp do wszystkich plików za pośrednictwem przeglądarki internetowej nie tylko w komputerze, ale również w telefonie komórkowym. Daje nam to alternatywny sposób korzystania ze wszystkich funkcji Autodesk Vault. Istnieje również możliwość tworzenia kont użytkowników o zróżnicowanym poziomie dostępu do plików.

Synchronizacja
W momencie, gdy praca nad projektem odbywa się w różnych lokalizacjach, a pliki umieszczone są na różnych serwerach, program Autodesk Vault gwarantuje nam zoptymalizowaną synchronizację danych. Samodzielnie wybieramy sposób i czas synchronizacji.

Bezpieczeństwo
Dzięki szyfrowanemu połączeniu mamy gwarancję bezpiecznego dostępu do plików. Dodatkowo system nie umożliwia użytkownikom usuwania plików w sposób trwały. Może to zrobić jedynie administrator systemu.

Archiwizacja
Autodesk Vault umożliwia korzystanie z każdego rodzaju systemów archiwizacji i zabezpieczeń danych na serwerach, takich jak nagrywanie danych na taśmach czy kompresja danych na dodatkowych dyskach.

System Autodesk Vault występuje w 4 konfiguracjach

Funkcja Autodesk Vault Autodesk Vault Workgroup Autodesk Vault Collaboration Autodesk Vault Professional
Narzędzia do zarządzania plikami X X X X
Wspólna grupa robocza X X X X
Szybkie wyszukiwanie X X X X
Integracja z Autodesk CAD X X X X
Narzędzia ponownego użycia projektów X X X X
Zarządzanie wersjami plików   X X X
Narzędzia do drukowania wsadowego   X X X
Automatyczne nazywanie plików   X X X
Samodzielny klient dla użytkowników bez CAD   X X X
Bezpieczeństwo plików i folderów   X X X
Raportowanie   X X X
Publikowanie DWF przez serwer   X X X
Replikacja dla wielu lokalizacji     X X
Dostęp z przeglądarki internetowej     X X
Aktywna archiwizacja danych i uwierzytelniania systemu Windows     X X
Zarządzanie zestawieniami komponentów       X
Zarządzanie zmianami inżynierskimi       X
Współistnienie z systemami ERP       X

 

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl