Szkolenia SOLIDWORKS

SOLIDWORKS

Typ: CAD
Producent: Dassault Systemes
Wersja językowa: Polski Angielski Niemiecki Inne
Platforma OS: Windows
SOLIDWORKS, oprogramowanie służące do modelowania 3D, jest najbardziej wydajnym narzędziem dostępnym na rynku, dającym nieograniczone możliwości projektowania. Dzięki niemu zaoszczędzimy znaczna ilość czasu, a nasz produkt szybciej dotrze do klienta. W tak krótkim czasie i z tak dużą precyzją nie osiągniemy celu z żadnym innym systemem CAD. W systemie SOLIDWORKS użyto wiele znanych wszystkim funkcji typu drag-and-drop, point-and-click oraz cut-and-paste, zaczerpniętym z systemu Windows®. Dzięki nim elementy modelowane w SOLIDWORKS mogą być dowolnie edytowalne a sam proces tworzenia projektu staje się o wiele prostszy. SOLIDWORKS posiada przyjazny interfejs i i pełna gamę narzędzi dzięki którym stworzenie projektu staje się nieprawdopodobnie łatwe. Utworzenie dokumentacji technicznej nie stanowi żadnego problemu.
 


SKŁADNIKI OPROGRAMOWANIA
 
SOLIDWORKS Routing - upraszcza projektowanie wszystkich typów systemów instalacji rurowych, przewodów rurowych i okablowania, poprawiając jakość konstrukcji i przynosząc znaczną oszczędność czasu.

eDrawings Professional to aplikacja, która pozwala na publikacje i udostępnianie swojej pracy innym osobom lub firmom biorącym udział w procesie projektowania i wytwarzania. Nie jest już dla nas problemem zapisanie pliku dokumentacji technicznej 2D lub pełnego modelu Złożenia 3D wraz z kompletem opisów i cennych dla odbiorcy uwag w formacie pliku eDrawing, a nastepnie wysłanie go pocztą email do kontrahenta.

SolidWorks Animator - Dzięki aplikacji SOLIDWORKS Animator możliwa jest animacja złożeń SolidWorks i uchwycenia ich w ruchu. SOLIDWORKS Animator generuje pliki .avi, które można odtworzyć na każdym komputerze pracującym pod systemem Windows. W połączeniu z oprogramowaniem PhotoWorks, aplikacja SOLIDWORKS Animator może generować animacje fotorealistyczne. 

PhotoWorks jest aplikacją do renderowania, która pozwala na tworzenie fotorealistycznych obrazów bezpośrednio z modeli SOLIDWORKS. Dzięki oprogramowaniu PhotoWorks możliwe jest określenie właściwości powierzchni modelu, takich jak kolor, tekstura, współczynnik odbicia i przezroczystość. Posiada bibliotekę tekstur (metale, tworzywa sztuczne,szkło itp.) oraz pozwala na stworzenie własnych wzorów. 

SolidWorks 3D Instant Website to narzędzie do publikowania w sieci Web umożliwiające prezentowanie modeli trójwymiarowych klientom, współpracownikom i dostawcom. W jednej chwili można utworzyć zabezpieczoną hasłem witrynę sieci Web, w której odwiedzający będą mogli przeglądać modele, obracać je, powiększać, przesuwać i opatrywać komentarzami. Duży wybór szablonów, arkuszy stylów i formatów przeglądania wnosi nową jakość do recenzji projektów. 

SolidWorks Toolbox zawiera bibliotekę standardowych części, które są zintegrowane z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Możemy dostosować bibliotekę części SOLIDWORKS Toolbox, włączając do niej własne standardy firmowe lub te części, do których odnosimy się najczęściej. Można również sporządzić kopię części biblioteki SOLIDWORKS Toolbox, a następnie poddać je edycji zgodnie z potrzebami.

FeatureWorks rozpoznaje operacje importowanych obiektów bryłowych w dokumencie części SOLIDWORKS. Rozpoznane operacje są traktowane jak tworzone w SOLIDWORKS. Możliwa jest edycja definicji rozpoznanych operacji i zmiana ich parametrów. W przypadku operacji opartych na szkicach, możemy je edytować, aby zmienić geometrię operacji. FeatureWorks jest przeznaczony głównie do części obrabianych maszynowo i części z arkusza blachy.

SolidWorks Utilities umożliwia łatwe wyszukiwanie różnic między dwiema wersjami jednej części, a także lokalizowanie, modyfikowanie i ukrywanie poszczególnych operacji modeli. Wszystkie te ulepszenia bardzo ułatwiają pracę. Moduł SOLIDWORKS Utilities daje możliwość między innymi: porównywania geometrii i operacji dotyczących części, wyszukiwania i podświetlania określonej geometrii w częściach, określania problemów związanych z geometrią importowaną.

SolidWorks Task Scheduler SOLIDWORKS Task Scheduler jest łatwym w użyciu programem narzędziowym umożliwiającym oszczędzanie czasu i planowanie zadań, w których zasoby będą wykorzystywane bez aktywnego udziału użytkownika. Zapewnia on określenie czasu wykonania zadań drukowania wsadowego, tworzenia rysunków produkcyjnych i wysokiej jakości plików eDrawings, przeprowadzania analiz czy aktualizowania projektów z uwzględnieniem wszystkich powiązanych plików i właściwości.

PDMWorks jest sprawdzonym w produkcji i przeznaczonym do zarządzania dokumentacją projektową rozwiązaniem, które jest w sposób wyjątkowy adoptowane do wymagań inżynierskich grup roboczych działających w środowisku SOLIDWORKS™. Łatwy do konfigurowania i używania PDMWorks, pozwoli twojemu zespołowi projektowemu przeglądać poszczególne poprawki plików CAD i wydajniej zarządzać wszystkimi danymi projektowymi. 
 Porównanie pakietów oprogramowania

 

 
SOLIDWORKS
SOLIDWORKS Office Professional
SOLIDWORKS Office Premium
SOLIDWORKS 3D MCAD Software
+
+
+
DWGeditor
+
+
+
COSMOSXpress
+
+
+
DFMXpress
+
+
+
DriveWorksXpress
+
+
+
RealView Graphics*
+
+
+
eDrawings Professional
 
+
+
SOLIDWORKS Utilities
 
+
+
Toolbox
 
+
+
FeatureWorks
 
+
+
PhotoWorks
 
+
+
SOLIDWORKS Task Scheduler
 
+
+
3D Instant Website
 
+
+
SOLIDWORKS Design Checker
 
+
+
PDMWorks Workgroup
 
+
+
SOLIDWORKS Routing
 
 
+
TolAnalyst
 
 
+
COSMOSWorks Designer
 
 
+
COSMOSMotion
 
 
+
ScanTo3D
 
 
+

 

Komentarzy: Skomentuj pierwszy
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
REKLAMA
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl
Praca dla inżynierów na 3DCAD.pl