Pobierz infografikę wyzwania projektowe w CAD
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

Radeon Pro WX to pierwsze produkty z rodziny Polaris dla WS

27.07.2016 Skomentuj pierwszy

W trakcie targów dla najlepszych designerów i inżynierów, firma AMD zaprezentowała nowe, potężne rozwiązania mające na celu spełnić współczesne wymagania profesjonalistów – nową serię profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro WX. Nowa marka produktów, kierowana do 10 milionów profesjonalnych użytkowników jest częścią rodziny Polaris i zapewnia niezwykłe możliwości w nowej erze komputeryzacji.

Obecnie jesteśmy świadkami zmiany w podejściu w tworzeniu materiałów, co wynika z następujących uwarunkowań:

 • Wzrost znaczenia i liczby silników renderujących w czasie rzeczywistym (silniki dotychczas używane głównie w grach)

 • Pojawienie się wirtualnej rzeczywistości

 • Wzrost popularności nowych, niskopoziomowych API, takich jak DirectX 12 i Vulkan

 • Tendencja do udostępniania otwartych narzędzi i aplikacji, czego najlepszym przykładem jest powstanie platformy Radeon Open Compute i dzisiejsza premiera rozwiązania Radeon ProRender

Nowe profesjonalne karty graficzne Radeon Pro Serii WX to rewolucja w szczególności dla profesjonalistów, którzy są przywiązani do otwartego, nie własnościowego oprogramowania oraz potrzebują wydajnego i funkcjonalnego sprzętu. Dzięki nowym rozwiązaniom Radeon Pro będą rzeczywiście zdolni do uprawiania „sztuki robienia rzeczy niemożliwych”. Profesjonalne karty graficzne Radeon Pro Serii WX zostały zaprojektowane zgodnie z najbardziej aktualnymi trendami w branży:

 • Radeon Pro WX 7100 jest przewidziany do wymagających zadań z zakresu inżynierii oraz obróbki multimediów i jest także rozwiązaniem AMD dla profesjonalistów tworzących materiały VR – w cenie poniżej 1000 USD

 • Radeon Pro WX 5100 to idealne rozwiązanie do tworzenia nowych produktów zwłaszcza w bliskiej erze projektowania w oparciu o silniki renderujące gier

 • Radeon Pro WX 4100 to znakomita wydajność w karcie graficznej o połowie standardowej wysokości zapewniając wreszcie średniej klasy wydajność potrzebną profesjonalistom CAD w rozmiarze typowym dla rozwiązań SFF (Small Form Factor).

Dostępność tych produktów jest przewidziana na 4 kwartał 2016 roku.

Długo i dokładnie przyglądaliśmy się branży stacji roboczych i zdecydowaliśmy się skoncentrować na tym, co można zdefiniować jako „sztuka robienia rzeczy niemożliwych”. Radeon Pro reprezentuje potężną alternatywę dla starego sposobu tworzenia oferując obok własnościowych rozwiązań otwarte odpowiedniki oraz obok zamkniętych ekosystemów większą możliwość wyboru i elastyczność. — powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w AMD — Gdy zainwestujesz w karty graficzne z rodziny Radeon Pro inwestujesz nie tylko w produkt, ale w całościowe podejście do projektowania i tworzenia treści. Radeon Pro daje użytkownikom pełną kontrolę nad pracą i jej losami, ponieważ zapewnia korzyści w całym ekosystemie i możliwość „robienia rzeczy niemożliwych” bez własnościowych narzędzi narzucających sposób, w jaki praktykuje się rzemiosło.”

Wraz z kartami graficznymi Radeon Pro firma AMD zaprezentowała jasną strategię na „demokratyzację” branży twórców. — powiedział Jon Peddie, prezes i założyciel Jon Peddie Research. — Oferując bardzo wydajny sprzęt graficzny i wykorzystując najlepsze otwarte oprogramowanie stworzone nie tylko przez AMD ale i innych deweloperów na całym świecie, AMD skutecznie buduje wielki ekosystem mający na celu sprostać wielu dużym wyzwaniom, jakie stoją przed twórcami aplikacji graficznych.”

Nowe karty graficzne Radeon Pro Serii WX to zwiastun tej nadchodzącej ery cyfrowego tworzenia, który zaprojektowano dla profesjonalistów i tych, którzy przesuwają granice poznania w nauce, technologii i inżynierii. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy otrzymują dostęp do:

 • Produktów zaprojektowanych przez AMD z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów oraz materiałów

 • Całodobowe wsparcie techniczne VIP, które jest zobowiązane odpowiadać w ciągu maksymalnie 5 minut

 • 3-letnia ograniczona gwarancja oraz bezpłatna, 7-letnia rozszerzona gwarancja

 • Optymalizacje dla szerokiego spektrum aplikacji profesjonalnych

 • Solidna wydajność i niezawodność w ekstremalnych warunkach

Nowe karty graficzne Radeon Pro Serii WX są częścią rodziny Polaris i tym samym korzystają najnowszych ulepszeń 4. generacji architektury Graphics Core Next, pozwalają na bezkompromisowe kodowanie i dekodowanie wideo w 4K dzięki obsłudze standardów HEVCi i VP9, oraz obsługują następnej generacji ekrany poprzez DisplayPort 1.4-HDR i HDMI 2.0 – wszystko to w układzie wyprodukowanym z użyciem 14-nanometrowego procesu FinFET. Co ważne, te profesjonalne rozwiązania graficzne są w pełni kompatybilne z otwartym oprogramowaniem dostępnym w ramach inicjatywy GPUOpen.

Profesjonalne karty graficzne przygotowane przez Radeon Technologies Group pomagają naszym klientom tworzyć złożone projekty wymagające najwyższej wydajności. — powiedział Josh Peterson, wiceprezes w dziale Zarządzania Produktem Stacji Roboczych w HP Inc. — Znamy klientów naszych stacji roboczych i możemy w pełni polegać na kartach graficznych AMD FirePro gdy szukamy wydajnych i niezawodnych rozwiązań dla naszych stacji roboczych HP Z. Czekamy z niecierpliwością na moment, w którym będziemy mogli zaoferować karty graficzne Radeon Pro.”

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX CAD Ćwiczenia