Autodesk Inventor 2016. Kurs zaawansowany

04.10.2015 Skomentuj pierwszy

Nakładem Wydawnictwa Expertbooks jest już dostępny nowy podręcznik dla użytkowników programu Autodesk Inventor 2016.

Podręcznik „Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2016. Kurs zaawansowany”, autorstwa Fabiana Stasiaka, przeznaczony jest dla tych użytkowników programu Autodesk Inventor, którzy poznali już zasady pracy w tym programie i chcą lepiej wykorzystać bardziej zaawansowane możliwości oraz profesjonalnie osadzić to narzędzie projektowania w swoim miejscu pracy.

W niniejszym podręczniku zgromadzono materiał prezentujący zaawansowane narzędzia programu Autodesk® Inventor® 2016, których wdrożenie pozwala na zautomatyzowanie prac projektowych i realizację specjalistycznych zadań z zakres projektowania maszyn i urządzeń oraz oprzyrządowania technologicznego.

W książce zawarto także rozdział poświęcony programowi Autodesk Vault Basic 2016. Materiał zawarty w tym rozdziale pomoże samodzielnie wdrożyć podstawowe rozwiązanie do administrowania dokumentacją projektową.

Książka jest przygotowana tak, aby Czytelnik mógł samodzielnie zapoznać się z zaawansowanymi możliwościami programem Autodesk Inventor 2016, wykonując dokładnie opisane ćwiczenia, prezentujące na praktycznych przykładach narzędzia i prawidłowe techniki pracy w programie.

Więcej informacji o nowej książce TUTAJ >>>

Informacje redakcyjne:

Tytuł: Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2016. Kurs zaawansowany
Autor:
 Fabian Stasiak
Data publikacji: 24.09.2015

Format:
 19,5 x 27 cm
Liczba stron: 534
Miękka oprawa.
 Druk czarno-biały
Cena brutto:
  99 zł

 

Krótki przewodnik po książce „Zbiór ćwiczeń. Autodesk Inventor 2016. Kurs zaawansowany”

Chcesz poznać zaawansowane techniki w modelowaniu części…

Rozdział 1 zawiera zestaw tematów, w których przedstawiono przykłady zaawansowanych technik wykorzystywanych w projektowaniu części bryłowych. Rozdział ten przybliży: szkicowanie 3D, adaptacyjność, części wielobryłowe, analizę powierzchni, elementy kształtujące iFeature, komponenty pochodne, modelowanie swobodne oraz granice automatyczne. Rozdział 5 wprowadzi w technikę projektowania części z blachy, a w rozdziale 8 wyjaśniono zagadnienia związane z parametryzacją części.

Chcesz poznać zaawansowane techniki pracy z zespołami…

Rozdział 2 prezentuje narzędzia do pracy z bardzo dużymi złożeniami oraz wyjaśnia zastosowanie reprezentacji pozycyjnych. W rozdziale 4 przedstawiono kreatory komponentów maszynowych, które ułatwiają projektowanie typowych części maszyn w środowisku zespołu. Rozdziały: 6 i 7 wyjaśnią zasady budowania w programie Inventor konstrukcji spawanych oraz konstrukcji z kształtowników, a rozdział 8 zaprezentuje możliwości zastosowania parametryzacji w zespołach.

Chcesz profesjonalnie zaprezentować swój projekt…

Rozdział 3 prezentuje zaawansowany moduł Studio, którego zadaniem jest stworzenie wysokiej jakości ilustracji wyrobu oraz prezentacji wideo z uwzględnieniem faktur materiałowych światła i cienia.

Chcesz zautomatyzować projektowanie swoich wyrobów …

Rozdział 9 wprowadza w zagadnienia tworzenia parametrycznych bibliotek części iPart oraz zespołów iAssembly, które warto zastosować do stworzenia własnych typoszeregów często wykorzystywanych komponentów. W rozdziale 10 przedstawiono moduł iLogic, który pozwala na zautomatyzowanie tworzenia wykonań całych wyrobów wraz z kompletną dokumentacją rysunkową. Rozdział 11 prezentuje technikę iCopy, która automatyzuje tworzenie komponentów konstrukcyjnie jednorodnych, różniących się wymiarami, razem z towarzyszącą im dokumentacją rysunkową.

Chcesz dopasować bibliotekę Content Center do potrzeb swojej firmy…

Rozdział 12 prezentuje zasady edycji oraz dodawania zawartości do biblioteki Content Center, co pozwala na dopasowanie zasobów bibliotek i sposobu oznaczenia części znormalizowanych do własnych potrzeb.

Chcesz administrować danymi projektowymi z użyciem Vault Basic…

W rozdziale 13 znajduje się zestaw informacji i ćwiczeń przybliżających proces zarządzania dokumentacją projektów w oprogramowania Autodesk Vault Basic 2016. W tym rozdziale omówiono prawidłową konfigurację programu i pokazano zasady pracy w środowisku programu Autodesk Inventor, pod nadzorem programu Vault Basic.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: