Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
ITM Industry Europe 2020
PLASTPOL 2020

Przyszłość tworzenia – jaka będzie?

29.09.2015 Skomentuj pierwszy

Zagadnienia związane z wyzwaniami, jakie stoją przed przyszłym procesem produkcji były tematem przewodnim konferencji Przemysł: przyszłość tworzenia – Autodesk Day 2015. W spotkaniu, które odbyło się 24 września w Katowicach uczestniczyło ponad 100 osób – przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych, ekspertów z branży, przedstawicieli środowisk naukowych oraz mediów.

Głównym punktem agendy, cieszącym się dużym zainteresowaniem uczestników były prezentacje dotyczące wykorzystania nowych narzędzi i technologii projektowych do zwiększenia optymalizacji i poprawy efektywności procesu wytwarzania produktów. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielili się reprezentanci firm produkcyjnych – Balma S.A., Defro, Mokate, Weiss.

Na konkretnych realizacjach pokazali, jak szybciej, taniej i efektywniej można tworzyć i zarządzać całym cyklem produkcyjnym – od projektu po wdrożenie. W obszarze poprawy przyszłych procesów przemysłowych wskazano m.in. analizy i symulacje, zaawansowane narzędzia do zarządzania dokumentacją, rozwiązania do przetwarzania w chmurze oraz aplikacje mobilne. Eksperci byli zgodni, co do wymiernych korzyści w postaci obniżenia kosztów wprowadzenia produktu na rynek, szybszej implementacji nowego rozwiązania, zwiększenia wydajności pracy, indywidualnego podejścia do klienta, a także zwiększenia przewagi konkurencyjnej.

„Dziękujemy uczestnikom oraz gościom specjalnym za przybycie. Duże zainteresowanie konferencją świadczy o gotowości polskich firm produkcyjnych na wdrożenie zaawansowanych technologii, które będą miały realny wpływ na unowocześnienie wielu procesów w branży przemysłowej” - mówi Andrzej Poćwierz, menadżer ds. rozwiązań Autodesk dla przemysłu.

Już wkrótce na stronie www.autodesk.pl/mfgday2015 dostępne będą nagrania oraz prezentacje z konferencji.

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge