7 narzędzi SOLIDWORKS do zautomatyzowania naszej pracy

02.04.2015 Skomentuj pierwszy

Ciągłe doskonalenie wyodrębnia wielkie firmy od tych przeciętnych. Innowacyjne produkty, efektywne wytwarzanie i zmotywowani pracownicy są to wartościowe atrybuty firmy stale patrząc na siebie zadając pytanie: “Jak możemy to zrobić lepiej?”

Identyfikacja i automatyzacji powtarzalnych zadań

Projektanci spędzają wiele godzin każdego dnia przy wykonywaniu powtarzalnych zadań, ale nie mylić powtarzalne z trywialnymi. Wiele powtarzających się zadań jest niezbędnych dla procesu projektowania. Gdy konstrukcja wymaga w wielu przypadkach operacji, takich jak żebra, występów lub gniazda z zaokrąglonymi końcami, każda z nich jest ważna dla końcowego wyrobu. To samo odnosi się do umieszczania wielu wystąpień operacji, takich jak otwory na śruby i odpowietrzniki.

Będąc powtarzalnymi, czyni te zadania doskonałymi kandydatami do automatyzacji. Jeśli projektant musi wykonać sam kilkadziesiąt kliknięć myszką i uderzeń w klawiaturę, zadanie może być najprawdopodobniej napisanym skryptem lub użytkownicy mogą stworzyć makro, aby zapisać naciśnięcia klawiszy.

automatyzacja SOLIDWORKS

Wszystkie z powyższych zadań i wiele innych mogą być zautomatyzowane z zastosowaniem narzędzi znajdujących się w systemach 3D CAD. Przykłady narzędzi do automatyzacji obejmują:

1. Funkcje biblioteczne, takie jak SOLIDWORKS Toolbox, części biblioteki i funkcje,

2. Automatyczne tworzenie rozmieszczenie elementów złącznych i otwór, takich jak Kreator otworów, Seria otworów i Smart Fasteners,

3. Konfiguracje części i tabele konfiguracji,

4. Szyki części i operacji,

5. Automatyczne narzędzia takie jak DriveWorks

6. Makra napisane Visual Basic

7. Interfejsy, że format i kopiowania danych do innych systemów.

SOLIDWORKS Toolbox

Powyżej przedstawiłem 7 narzędzi, które pomagają projektantom przyspieszyć swoją codzienną pracę.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na na temat, wymienionego narzędzia wykorzystaj zakładkę dostępną na tym portalu “Zaproponuj temat”, a z pewnością przygotuje dla Ciebie artykuł jak wykorzystać od podstaw takie narzędzia.

Dzięki automatyzacji rutynowych czynności, projektanci mogą poprawić produkty szybciej, pomagając obniżyć koszty i zwiększyć konkurencyjność.

Autor: Łukasz Siwiec

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: