Makro SaveAs 2.0 dla SolidWorks
Makro SaveAs - pozwala hurtowo wygenerować pliki w wybranym formacie ze wszystkich komponentów aktywnego złożenia, zaznaczonych w drzewie FeatureManager lub komponentów znajdujących się w określonym folderze na dysku komputera.
Makro umożliwia:
-
generowanie plików STEP i/lub x_t i/lub SAT i/lub innych:
-
ze wszystkich komponentów (części i złożeń, części z blachy) aktywnego złożenia,
-
ze wszystkich komponentów (części i złożeń, części z blachy) na najwyższym poziomie aktywnego złożenia,
-
z części i/lub ze złożeń i/lub części z blachy,
-
ze wszystkich komponentów będących w wybranym folderze na dysku komputera;
-
zaplanowanie nazwy generowanych plików;
-
zapisanie generowanych plików:
-
w tym samym miejscu co komponent, z którego generowany jest plik,
-
w dowolnej lokalizacji na dysku w tzw. „Ścieżce zapisu”, którą można zdefiniować klikając na przycisk obok kontrolki lub ręcznie,
-
z jednoczesnym tworzeniem/czyszczeniem podkatalogów dla tych lokalizacji (3a, 3b) oraz
-
sortowaniem plików na podkatalogi Materiał+Grubość;
-
-
pomijanie tych komponentów, które posiadają w swojej nazwie słowa kluczowe, definiowane przez użytkownika, komponentów, które znajdują się w wybranym folderze drzewa struktury złożenia lub folderze na dysku komputera;
-
zapisanie ustawień domyślnych okna makra;
-
generowanie pliku log z nazwą w formacie: Nazwa złożenia - data godzina.txt (tzw. log) z najistotniejszymi informacjami zachodzącymi podczas działania makra.
Planowanie nazwy generowanych plików
Nazwa może składać się z maksymalnie czterech członów, między którymi możliwe jest definiowanie separatora np. " ", "_", "mm", "szt" itd.
FUNKCJE
W aktualnej wersji makra dostępnych jest pięć funkcji przypisujących składową nazwy:
-
Nazwa pliku (Part Name),
-
Materiał (Material),
-
Grubość (Thickness),
-
Liczba (Qty) - Liczba części w złożeniu,
-
Konfiguracja (Configuration),
-
Data (Date)
WŁAŚCIWOŚCI
W nazwie generowanego pliku może zostać również użyta wartość wybranej właściwości dostosowanej. Nazwy właściwości należy zdefiniować w liście Properties za pomocą EDYTORA LIST.
UWAGA! Jako separator nie może zostać użyty znak niedozwolony tj. „<”,”>”, „*”, „?”, „”””, „|”.
UWAGA! Jeżeli jako składowa nazwy zostanie użyta właściwość dostosowana, której nie ma w komponencie makro domyślnie przypisze Nazwę pliku.
MATERIAŁ w nazwie generowanego pliku
MacroSolid umożliwia użycie w nazwie generowanego pliku innej nazwy materiału niż zdefiniowany w modelu. MacroSolid wyszukuje zdefiniowane „słowa kluczowe” w przypisanym do modelu materiale i używa zamiennika w odpowiednim/wybranym miejscu nazwy pliku.
„Słowa kluczowe” oraz odpowiadające im zamienniki należy zdefiniować w Edytorze wywołanym z poziomy Menu głównego: Opcje-> Nazwa pliku z podmienioną nazwą materiału.
PLANOWANIE NAZWY
-
Wybierając puste pole z menu rozwijalnego określana jest liczba członów składowych nazwy pliku - w przypadku przedstawionym poniżej będzie to jednoczłonowa nazwa np. Część1.DXF.
-
W przypadku przedstawionym poniżej, dla modelu części o nazwie Część.SLDPRT i zdefiniowanym materiale AISI 306 zostanie wygenerowany plik Część_INOX. Dlaczego nie Część_AISI 306? Makro wykrywa zdefiniowany materiał i szuka w jego nazwie słów kluczowych. Jeżeli znajdzie je, wówczas podczas generowania pliku używa zamiennika. W tym przypadku makro znalazło AISI 306 i w nazwie został użyty zamiennik INOX. Jeżeli makro nie znajdzie słowa kluczowego zdefiniowanego przez użytkownika, wówczas w nazwie generowanego pliku zostanie użyty materiał zdefiniowany w modelu części.