Szkolenia SOLIDWORKS

Solid Edge - umieszczenie widoku przekroju na osobnym arkuszu (Video)

27.08.2013 Skomentuj pierwszy

Podczas tworzenia dokumentacji płaskiej ze skomplikowanych geometrycznie elementów, często nie można pomieścić wszystkich widoków na jednym arkuszu. Może się zdarzyć taka sytuacja iż płaszczyzna przekroju będzie znajdowała się na jednym arkuszu a sam przekrój na innym. 

Przekroj_1

Po przejściu do dokumentacji płaskiej dodane zostały dwa główne rzuty, pozwalające pokazać wymiary modelu, rys poniżej. Na jednym z nich dodana została płaszczyzna przekroju. Na arkuszu nie zostało za wiele miejsca na nowy rzut.  

Przekroj_2

Wywołaj polecenie Przekrój, Narzędzia główne/Rzuty/Przekrój, kliknij Płaszczyznę przekroju. Nowy rzut umieść poza obrysem ramki rysunkowej, rys poniżej.

 Przekroj_3

Dodaj Nowy arkusz, kliknij PPM na Sheet 1 i z menu kontekstowego wybierz Wstaw. Zaznacz, klikając LPM, widok przekroju. Na klawiaturze wybierz Ctrl+x. Spowoduje to wycięcie widoku. Przejdź do nowo dodanego arkusza i wybierz na klawiaturze Ctrl+v. Przekrój zostanie wklejony. Wraz z widokiem zostanie dodany także rzut z którego przekrój był tworzony. 

Przekroj_4

W celu ukrycia widoku, na z którego tworzony był przekrój, przejdź na Warstwy, pasek boczny. Dodaj nową warstwę klikając PPM na Warstwy i z menu kontekstowego wybierając Nowa warstwa. Wprowadź dowolną nazwę. Zaakceptuj zmianę nazwy przez Enter. Zaznacz rzut z którego tworzony jest przekrój oraz płaszczyznę przekroju, na nowym Arkuszu 2. Na Pasku bocznym wybierz Przenieś na warstwę, rys poniżej czerwone obramowanie. Spowoduje to wyświetlenie okna Przenieś elementy z listą wszystkich utworzonych warstw w aktywnym dokumencie. Wybierz nowo dodaną warstwę i kliknij OK. Zaznaczone elementy zostaną przeniesione na zaznaczoną nazwę. 

Przekroj_5

Kliknij LPM na nazwę warstwy i z menu wybierz Ukryj. Jeżeli polecenie Ukryj jest nie aktywne, należy dwukrotnie kliknąć LPM inną warstwę, i jeszcze raz spróbować. Spowoduje to wyłączenie z widoku wszystkich przypisanych do warstwy elementów. 

Przekroj_6

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Szkolenia SOLIDWORKS