Częstotliwość drgań własnych - SolidWorks Simulation

28.05.2013 Skomentuj pierwszy

Analiza błędów konstrukcyjnych na przykładzie roweru.

Gdy wybierasz się na przejażdżkę rowerem liczysz na to, że rama wytrzyma obciążenia takie jak wibracje czy uderzenia. Inżynierowie, którzy zaprojektowali twój rower dostosowali go do potrzeb klientów. Jak oni przetestowli tę konstrukcję, by upewnić się, że się nie rozpadnie , gdy ścieżka stanie się wyboista? Jeśli rower się przewróci, jak oni upewnili się, że pedały nie odpadną? Jak inżynierowie ocenili, jakie obciążenia są istotne w procesie projektowania?
 

Gdy jeździsz w trudnym terenie rama roweru musi wytrzymać nie tylko obciążenia z pedałów i twój ciężar, ale również wzbudzenia obciążeniem dynamicznym o określonej częstotliwości z układu zawieszenia. Niebezpieczna jest sytuacja, w której ta częstotliwość jest zgodna z jedną z częstotliwości drgań własnych roweru i występuje rezonans. Wówczas konstrukcja podlega dużym przemieszczeniom i naprężeniom, a rower dosłownie się trzęsie.

Niektóre problemy projektowe są trudne do wykrycia, ponieważ nie można ich ocenić wizualnie. W serii filmów instruktarzowych: SolidWorks Failure Mode Analysis video series możesz poznać kilka sposobów na wykrycie ukrytych wad w Twoich projektach przy użyciu SolidWorks Simulation, dzięki czemu unikniesz problemów na produkcji oraz reklamacji produktów, a więc zaoszczędzisz czas i pieniądze.
 
Na filmie dotyczącym analizy częstotliwości drgań własnych dowiesz się jak można używać SolidWorks Simulation, aby przeciwdziałać  efektom rezonansu, jak wizualizować kształt czyli postać drgań własnych konstrukcji (tzw. modem) oraz jak obliczyć reakcję na obciążenia dynamiczne i wzbudzenia podstawowe.
 

SolidWorks Simulation jest łatwy w użyciu i wysoce funkcjonalny, więc jest idealnym narzędziem dzięki któremu unikniesz uszkodzeń w twojej konstrukcji. SolidWorks Simulation pozwala łatwo obliczyć częstotliwości rezonansowe  oraz wizualizować częstotliwości drgań własnych.
 
Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak można zmienić i poprawić swój projekt obejrzyj film.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: