NX CAD Ćwiczenia
Plastpol 2018
Podręcznik SOLIDWORKS 2018 Nowości w programie, porady praktyczne oraz ćwiczenia
Innoform 2018
SOLIDWORKS Simulation

IV edycja programu Profesjonaliści dla Profesjonalistów

25.04.2013 Skomentuj pierwszy

„Profesjonaliści dla profesjonalistów” to program, który TopSolution stworzyło w celu organizacji spotkań przedstawicieli branży meblarskiej na terenie całej Polski. Firmy, które otworzyły się na innowacyjne rozwiązania, prezentują je i udowodniają, że wprowadzenie nowoczesnych technologii w fabryce mebli, może przynieść realne zyski.

W tym roku TopSolution połączyło siły z firmą FELDER. Tegoroczna edycja "Profesjonalistów dla profesjonalistów" będzie miała miejsce podczas dni otwartych u jednego z największych dostawców maszyn na terenie Polski. Współorganizatorami przedsięwzięcia są firmy Prossper (dystrybutor 3DDisto) oraz PROFES (wyłączny partner KAIZER Institute).

Zakres tematyczny spotkania:

  • CAD/CAM/ERP/MRP
  • nowoczesne maszyny CNC i ich sterowanie w meblarstwie
  • integracja rozwiązań informatycznych
  • pomiary 2D/3D
  • technologia sterowanie i kontroli produkcji
  • optymalizacja procesów produkcyjnych

Gospodarzem tegorocznej edycji będzie rodzinne przedsiębiorstwo z Hall w Tyrolu Felder KG prezentujące się na światowym rynku jako Felder-Gruppe, z markami Felder, Format-4 i Hammer. Paleta produktów obejmuje ponad sto różnych modeli obrabiarek do drewna, w dowolnej klasie wydajności i cenowej dla odbiorców z rzemiosła i przemysłu.

Wraz ze standardowymi, wysokiej jakości maszynami do obróbki drewna oraz wydajnymi obrabiarkami specjalnymi takimi jak: okleiniarki, pilarki do rozkroju płyt, centra obróbcze CNC uzupełnione o oprogramowania, przyszły odbiorca otrzymuje kompleksowe rozwiązania w myśl motta „wszystko z jednej ręki”. Felder Group Polska dociera do klientów z 10 salonów w kraju i oferuje bogaty asortyment, kompetentne doradztwo oraz rozbudowaną bazę serwisową, co sprawia, że w przeciągu 13 lat istnienia na polskim rynku stał się zaufanym partnerem handlowym małych i dużych zakładów stolarskich.

Jednym ze współorganizatorów czerwcowego seminarium jest firma Prossper, autoryzowany dystrybutor 3D Disto. 3D Disto to nowoczesny system pomiarowy szwajcarskiej firmy Leica Geosystems. Urządzenie zostało zaprojektowane do odwzorowywania i mierzenia skomplikowanych obiektów i pomieszczeń. Otwarty system daje możliwość integracji z różnymi środowiskami softwarowymi dzięki czemu stał się łącznikiem pomiędzy światem rzeczywistym i cyfrowym.

Niezwykle prosta, intuicyjna obsługa pozwala wykonać pracę jednoosobowo skupiając się na najważniejszych elementach realizowanego projektu. Podczas seminarium, będziemy mogli zobaczyć w jaki sposób można precyzyjnie wykonać pomiar obiektu lub pomieszczenia. Zobaczymy przykładowe wykorzystanie urządzenia w różnych zastosowaniach pomiarowych.

Do przedsięwzięcia przyłączyła się także firma KAIZEN Institute, Poland Operations. Jest ona organizacją o zasięgu światowym doradzającą przedsiębiorstwom zlokalizowanym w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. Doświadczenie z różnych branż i projektów wymieniane jest pomiędzy wszystkimi Instytutami na całym świecie. Od 2004 r. wyłącznym Partnerem KAIZEN Institute Consulting Group w Polsce jest firma szkoleniowo-doradcza PROFES, która dostarcza polskim przedsiębiorstwom metody i narzędzia. KAIZEN, z których skorzystało wiele firm światowej klasy. KAIZENInstitute wspomaga przedsiębiorstwa każdej wielkości z każdej gałęzi przemysłu, w tym również przedsiębiorstwa usługowe.

Podczas prezentacji przedstawimy elementy filozofii KAIZEN w optymalizacji produkcji w odniesieniu do branży meblarskiej. Pokażemy jak przy minimalnych nakładach inwestycyjnych osiągnąć następujące rezultaty : wzrost produktywności, redukcję kosztów i poprawa płynności finansowej, redukcję stanów magazynowych (ilościową i wartościową), poprawę jakości i elastyczności dostaw oraz poprawę kompetencji i motywacji pracowników.

Tegoroczna edycja programu „Profesjonaliści dla profesjonalistów” będzie również doskonałą okazją do sprawdzenia jak jak działa zintegrowany system CAD/CAM w połączeniu z maszynami. Podczas seminarium, na żywo, zostanie wykonany na maszynie Felder technologiczny projekt przygotowany w oprogramowaniu TopSolid Wood przez grupę Projektanci Mebli – projektantów współpracują z zakładami produkcyjnymi na zasadach outsorcingu.

Goście specjalni:

Przybycie do Żor potiwerdził prof. dr hab. Jerzy Smardzewski, kierownik Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wybitny specjalista z zakresu systemów CAD/CAM/ERP, doskonały wykładowca, praktyk i doradca.

Wykłady poprowadzą także teoretycy z warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - prof. dr hab. inż. Piotr Beer, kierownik Ktedry Technologii, Organizacji i Zarządzania w Przemyśle Drzewnym oraz dr inż. Marcin Zbieć, kierownik Zakładu Konstrukcji i Technologii Wyrobów z Drewna.

Gościem specjalnym seminarium będzie Albert Bykowski, konstruktor z ZPHU BYKOWSKI, rodzinnej firmy zajmującej się produkcją schodów i mebli kuchennych. ZPHU BYKOWSKI to zakład idący z duchem czasu, stosujący w praktyce oprogramowanie TopSolid Wood oraz skanery 3D Disto. Albert Bykowski opowie o kwestiach związanych z wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań w zakładzie.

Termin spotkania: 7-8 czerwca 2013

W celu zgłoszenia uczestnictwa w czerwcowym seminarium, prosimy o przesłanie wiadomości na adres mailowy: marketing@topsolution.pl

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
NX CAD Ćwiczenia