CC OPEN DAYS 2024

ZW3D 2013 - nowa wersja oficjalnie wydana

18.03.2013 Skomentuj pierwszy

Firma 3D MASTER poinformowała, że dziś ma premierę nowa wersja programu ZW3D CAD/CAM.

Kilka nowości z wersji ZW3D 2013 to:

Zmiany CAD

1. ZW3D 2013 to nowe ulepszone możliwości importu plików w formatach neutralnych takich jak STEP, IGES, Parasolid i inne.

Najnowsza wersja programu ZW3D CAD/CAM to także lepsza integracja z oprogramowaniem TransMagic - możliwe będzie bezpośrednie otwieranie plików pochodzących najnowszych wersji systemów takich jak np.: SolidWorks, NX, CATIA, Creo, Inventor.

2. Większa wydajności wyświetlania:

- Lepsza wydajność większych modeli
Producent (ZWSOFT) zapowiada, iż nowa wersja ZW3D CAD/CAM 2013 będzie do 24% bardziej wydajna w przypadku regeneracji modelu, co na pewno ułatwi pracę z dużymi modelami.

- Grafika kompatybilna z OpenGL 3.0
Wsparcie dla OpenGL 3.0 spowoduje płynniejszą pracą z operacjami, wymagającymi wykorzystania większych zasobów graficznych.

- Lepsze wyświetlanie kierunków
Wersja ZW3D CAD/CAM 2012 podczas zaznaczania ścian pokazywała wiele strzałek na jednej ścianie, w wersji ZW3D CAD/CAM 2013 zastąpiono wszystkie strzałki jedną co wizualnie poprawie wyświetlanie modelu.

- Nowe rewelacyjne rozwiązania usprawniające szkicowanie
W wersji ZW3D CAD/CAM 2013 relacje szkicu wyświetlane są w przyjaźniejszy sposób - użytkownik przedefiniując szkic automatycznie, w sposób wizualny otrzyma informację o konfliktowych wymiarach i relacjach.

Zaznaczając elementy szkicu, takie jak łuk, linia, okrąg program zasugeruje użytkownikowi, jakie relacje może nadać dla zaznaczonych elementów.

3. Nowy menadżer operacji i menadżer złożenia

Od wersji ZW3D CAD/CAM 2013 użytkownicy będą mogli zmieniać kolejność operacji na zasadzie „przeciągnij i upuść”

Oddzielny folder na więzy znacznie ułatwi zarządzanie nimi: jeżeli nastąpi przedefiniowanie złożenie poprzez nadanie nadmiernego więzu program podświetli konfliktowe więzy.

Do każdej z części dodanej do złożenia będzie można przeglądać więzy skojarzone z tą częścią.

4. Dokumentacja 2D

Całkowicie zmieniono menadżer dokumentacji 2D, co ułatwi tworzenie dokumentacji 2D, zarządzanie szczegółami, widokami. Wersja ZW3D 2013 CAD/CAM pozwala na tworzenie wielu arkuszy w jednym dokumencie rysunku.

Zmiany CAM

1. Bardziej wydajny menadżer CAM

Usprawnienie menadżera CAM polega przede wszystkim na możliwości wykorzystania opcji „przeciągnij i upuść” do obiektów typu: Geometria, Cześć, Bazy, Operacje, Dane wyjściowe. Nowa funkcjonalność ZW3D CAD/CAM 2013 działa również w folderach.

Usprawniono również dostęp do obiektów:

  • 2x kliknięcie na ikonę operacji przełącza widoczność ścieżki narzędzia
  • umożliwiono kopiowanie obiektów z przyciskiem CTRL oraz zaznaczanie wielu obiektów z przyciskiem Shift
  • 2x kliknięcie na nazwie operacji pokazuje formularz definicji parametrów operacji

2. Prostsze określanie cech do obróbki CAM

Po kliknięciu na cechę geometrii w drzewie CAM zostaje ona automatycznie podświetlona w obszarze graficznym- powoduje to szybsze zlokalizowanie i wybór odpowiednich cech do obróbki.

3. Nowy menadżer wyboru cech

Podczas wskazywania cech geometrii do obróbki użytkownik ma do dyspozycji nowe menu wyboru istniejących cech lub definicji nowych cech.

4. Elastyczny tryb generowanie danych wyjściowych

W zmienionym menadżerze CAM istnieje możliwość definiowania wielu obrabiarek (z różnymi postprocesorami) oraz przypisywania operacji (generowanych programów) do konkretnych maszyn CNC.

5. Definicja obszarów w obróbce Poziomy Z

W przypadku obróbki kieszeni o złożonych kształtach istnieje często konieczność zróżnicowania głębokości obróbki. W ZW3D CAD/CAM 2013 użytkownik może określić ile takich poziomów ze zmiennymi głębokościami występuje (przez przypisanie warstw) oraz zdefiniować rodzaj i wielkość kroku dla każdej z warstw.

6. Ograniczanie punktu kontaktu

Już od dawna w ZW3D CAD/CAM funkcjonuje definicja obszarów obróbki, które ograniczają ruch narzędzia wewnątrz lub na zewnątrz granic. W celu lepszej definicji obróbki powierzchni dodano więcej zastosowań granic (zawartości), w tym stycznie do granic otwartych krawędzi, stycznie do krzywych powierzchni i stycznie do sylwetki.

Nowy typ ograniczenia zawartości pozwala na definicję obszaru ruchu przez kontakt z krzywymi, które leżą na części. Wymagane jest przy tym określenie przynajmniej jednego zamkniętego obszaru który leży na powierzchniach części przeznaczonych do obróbki.

7.Wyjścia narzędzia

W ZW3D CAD/CAM 2013 możliwe jest rozszerzenie wyjścia narzędzia poza granice powierzchni obrabianej. Co pozawala ścieżce narzędzia mieć znacznie mniej przejazdów „w powietrzu” bez skrawania a użytkownik ma pewność, że cały naddatek materiału zostanie usunięty (nawet w miejscach granicy ściany – czyli jej kontaktu „z powietrzem”.

8.Więcej możliwości definicji wejść/wyjść

W celu zwiększenia możliwości definicji ścieżek narzędzia CAM, dodano pięć nowych rodzajów wejść i wyjść, które można definiować zarówno dla obróbek 2-osiowych (poza obróbką helikalną) oraz 3-osiowych (z wyjątkiem obróbek Zagłębianie i Wypukłości). Są to wejścia/wyjścia:

a) Liniowe

b) Po łuku

c) Pochylona linia (rampa)

d) Helisa (rampa-linia)

9. Wydajniejsze sprawdzanie kolizji i obliczanie resztek materiału

Na poziomie definicji ścieżki narzędzia można sprawdzić czy nie będzie kolizji narzędzia z przygotówką, stołami, uchwytami bez uruchamiania weryfikacji bryłowej. Dodatkowo dla dowolnej operacji można określić resztkę materiału, zobaczyć jak będzie wyglądał przedmiot po obróbce oraz utworzyć detal wyjściowy dla kolejnych operacji

10. Zoptymalizowany menadżer narzędzi

W nowym menadżerze narzędzi ZW3D CAD/CAM 2013 są cztery zakładki: Parametry główne, Materiał, Oprawka narzędzia oraz Prędkości i posuwy.

Dynamiczne i wizualne definiowanie oprawki narzędziowej wspiera definiowanie złożonych kształtów oprawek. Do definicji narzędzia przypisano definicję parametrów obróbki:

11.Definicja przesunięć i obrotów płaszczyzn obróbki

Programista w prosty sposób może określić wzajemne relacje między kolejnymi płaszczyznami dla obróbek indeksowanych, wybierając jedną z opcji: Maszyna, Lokalnie lub wskazać konkretną bazę obróbkową, do której chce się odnieść podczas generowania programów CNC.

Najnowszą wersję programu ZW3D 2013 można pobrać ze strony www

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
CC OPEN DAYS 2024