Płytki o nowych geometriach i dedykowane oprawki dla optymalnego wykorzystania chłodziwa
Dokładne podawanie chłodziwa podczas obróbki optymalizuje przebieg odprowadzania wiórów. Od 1 października w ofercie Sandvik Coromant znajdą się płytki o nowej geometrii oraz dedykowane oprawki wyposażone w nieruchome dysze umożliwiające precyzyjne podawanie chłodziwa do strefy skrawania.
Sandvik Coromant wzbogaca ofertę o rodzinę płytek o nowej geometrii i dedykowane oprawki z nieruchomymi dyszami do precyzyjnego podawania chłodziwa
Nowoczesny system dysz
Chłodziwo jest prowadzone od pompy do narzędzia, by w końcu przez precyzyjnie nakierowane dysze trafić do strefy skrawania. Wytworzony przez nie klin z chłodziwa skutecznie schładza strefę skrawania i wspomaga formowanie wiórów. Korzyści? Lepsza kontrola wiórów i większa trwałość narzędzia, a w efekcie bezpieczny, przewidywalny przebieg obróbki tokarskiej bez przestojów.
Technologia ta pozwala na zwiększenie produktywności w skomplikowanych zastosowaniach i materiałach o złej skrawalności, niezależnie od ciśnienia chłodziwa.
Przy niskim ciśnieniu chłodziwa, 5–30 bar (72–435 psi) – nowe oprawki Sandvik Coromant HP zapewniają lepsze rezultaty niż oprawki konwencjonalne stosujące chłodzenie zalewowe.
Przy większym ciśnieniu chłodziwa, powyżej ~30 bar (435 psi) – strumienie chłodziwa padając na płytkę o nowej geometrii formują równomierny, mocny klin, który łamie wióry, chłodzi płytkę i zwiększa jej trwałość. Im wyższe ciśnienie chłodziwa, tym trudniejsze zastosowania i materiały można obrabiać z dobrymi wynikami.
Oprawki
Z zaawansowanej techniki obróbki z chłodziwem firmy Sandvik Coromant korzystali do niedawna głównie wytwórcy pracujący na systemach szybkowymiennych z oprawkami Coromant Capto®, SL- i QS. Ta nowoczesna, produktywna technika podawania chłodziwa została właśnie zaimplementowana dla narzędzi z chwytem tradycyjnym, co pozwala na jej zastosowanie nawet w małych tokarkach.