ZW3D CAD/CAM wersja 2012 dostępna już w polskiej wersji językowej (Video)

07.05.2012 Skomentuj pierwszy

Firma 3D MASTER, polski VAR oprogramowania ZW3D poinformowała, że od dzisiaj dostępna jest już polskojęzyczna wersja programu ZW3D CAD/CAM 2012. 

 

Nowa wersja 2012 to nie tylko nowe funkcje i nowy interfejs, ale również nowe moduły, które pozwalają na jeszcze bardziej elastyczne dostosowanie programu do potrzeb firmy.

Pozostały dotychczasowe moduły z profesjonalnymi narzędziami do projektowania hybrydowego, powierzchniami klasy A, arkuszami blach, biblioteką normaliów (PartSolutions), optymalizacją złożeń, czy też projektowaniem form wtryskowych (Standard, Professional oraz Premium), a dla firm, które nie projektują, zajmują się tylko obróbką, bądź mają już własny program CAD, powstały moduły takie  jak Machining 2x oraz Machining 3x.

 

Rys. 1. Okno graficzne programu w module CAD

W modułach tych jest podstawowa funkcjonalność CAD, która pozwala na edycję modelu, naniesienie na nim poprawek, jak również pozwala zaprojektować model od początku, a w zależności od modułu program w wersji dedykowanej Machining CAM pozwala na generowanie obróbki na maszyny CNC 2,5-osiowe, 3- oraz 4- i 5- osiowe (osie indeksowane).

ZW3D potrafi generować ścieżki narzędzia CAM dla:

  • szkiców 2D i 3D, stworzonych w ZW3D lub zaimportowanych plikach DWG/DXF, bez konieczności tworzenia bryły,
  • modeli powierzchniowych, przy czym powierzchnie mogą być nieciągłe i posiadać błędy (np. pokrywające się powierzchnie, przenikania). Możliwe jest również stworzenie programów bezpośrednio w oparciu o powierzchnie i ich cechy charakterystyczne, takie jak krzywizny, izolinie (operacje NURBS) lub też stworzenie powierzchni/pliku STL z chmury punktów i opracowanie dla nich technologii,
  • modeli bryłowych części, z wykorzystaniem zarówno rodzimych geometrii ZW3D, jak również geometrii zaimportowanych (za pomocą wbudowanego translatora plików CATIA v4 i v5, SolidWorks, Inventor, NX, PRO/E) czy też plików neutralnych (IGES, STEP, Parasolid, VDA lub STL),
  • złożeń, z rozróżnieniem części obrabianych, półfabrykatów, stołów, uchwytów, oprawek i połączeń oraz uwzględnieniu typu obiektów złożenia przy projektowaniu ścieżki narzędzia i wykrywaniu kolizji.

 

Rys. 2. Obróbka podcięć w obróbce 3-osiowej

Więcej informacji na temat oprogramowania oraz bezpłatną, w pełni funkcjonalną wersję testową programu ZW3D 2012 w języku polskim można znaleźć na stronie www.zw3d.com.pl

 

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: