Projekt Rower

23.03.2012 Skomentuj pierwszy

Studenci Politechniki Koszalińskiej spojrzeli na dziecięcy rowerek oczami twórcy XXI wieku. Pracownia Projektowania Środków Transportu zebrała prace studentów i zorganizowała wystawę „Projekt_Rower”.

- Eksponaty pokazują, jak zmienił się rower na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci – mówi dr Wojciech Feliński z Muzeum Techniki i Komunikacji. – Projekty studentów z Instytutu Wzornictwa są zapowiedzią przyszłości. Modele pokazują, czym mogą jeździć przyszłe pokolenia. To prawdziwa podróż w czasie dla każdego cyklisty.

Zabytkowe rowery z kolekcji szczecińskiego muzeum pomogą spojrzeć na jednoślady przyszłości z innej perspektywy. Prezentowane są rowerki dziecięce z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Najstarszy eksponat jest produkcji niemieckiej i pochodzi z lat 30.

proj. Anna Miller

Historia kołem się toczy
„Gdyby społeczeństwo nasze z tą samą energią i jednomyślnością, z jakimi uprawia cyklizm, uprawiać zechciało wiedzę i cnotę, stalibyśmy się wkrótce jednym z narodów najwyżej stojących intelektualnie i moralnie.” Tak ocenił cyklistów pisarz i historyk Wiktor Gomulicki. Słowa poety potwierdzają jak popularny był cyklizm w XIX w.

- Nauka jazdy zaczyna się już w wieku kilku lat – mówi dr Wojciech Feliński. – Rodzice kupują dziecku rower, którym mały człowiek przeżyje swoje pierwsze przygody. To jest uniwersalny prezent, na komunię i na osiemnastkę. Hasło rower jest ponadczasowe i to nas zainspirowało.

- Prezentowane modele i makiety zostały wykonane przez studentów w modelarni Instytutu Wzornictwa – mówi Przemysław Jan Majchrzak, prowadzący ćwiczenia.

proj. Magdalena Modzelewska

proj. Mateusz Piechowski

proj. Olena Rozver

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: