CoroDrill 881 optymalizuje operacje wiercenia małych otworów

22.08.2011 Skomentuj pierwszy
W niesprzyjających warunkach skrawania, jak w przypadku braku współosiowości głowicy rewolwerowe i osi wrzeciona tokarki, wiercenie otworów o średnicach poniżej 24 mm może okazać się trudne ze względu na brak bezpieczeństwa procesu obróbki. Skutkuje to często niedostateczną jakością wykończenia wewnętrznej powierzchni otworów lub przekroczeniem dopuszczalnych odchyłek wymiarowych. Jednakże, specjalizująca się w narzędziach skrawających i systemach narzędziowych firma Sandvik Coromant, oferuje rozwiązanie, które radzi sobie z tym problemem – nowe wiertła na płytki wymienne z serii CoroDrill® 881.
 
Większe bezpieczeństwo i wyższą precyzję zapewniają użytkownikom mocna konstrukcja płytki oraz korpus wiertła śrutowany w celu podwyższenia wytrzymałości zmęczeniowej. Zwiększają one niezawodność procesu w warunkach niestabilnych, jak na przykład w przypadku używania starszej lub mniej sztywnej obrabiarki.
 
 
Zdjęcie:CoroDrill 881 optymalizuje operacje wiercenia małych otworów
 
To łatwe w użyciu, innowacyjne i eliminujące problemy rozwiązanie jest szczególnie dobrym wyborem w przypadku małych i średnich wartości posuwu, jak również w przypadku zastosowań tokarskich wymagających użycia nieobracającego się wiertła. Wykorzystano w nim wysokowydajną geometrię (GM1) charakteryzującą się dwoma krawędziami skrawającymi przypadającymi na płytkę, uniwersalnością i możliwością zastosowania dla wszystkich grup materiałów, co czyni ją odpowiednią dla wielu gałęzi przemysłu.
 
Potencjalne przedmioty obrabiane mogą obejmować: kołnierze i łożyska wieńcowe dla przemysłu energetycznego, wały korbowe, korbowody i elementy przeniesienia napędu dla producentów z  przemysłu motoryzacyjnego, kołnierze, reduktory i kolektory dla przemysłu petrochemicznego oraz obudowy i części o decydującym wpływie na bezpieczeństwo dla producentów pomp i zaworów.
 
W testach przeprowadzonych na kołnierzu ze stali nierdzewnej (CMC 05.21), wierconym wiertłem o średnicy 16 mm do głębokości 17 mm na pionowym centrum obróbkowym, dzięki zwiększonemu bezpieczeństwu procesu skrawania, wiertło CoroDrill 881 przewyższyło w działaniu produkt konkurencyjny o 25 procent, wykonując 250 otworów wobec 200 wywierconych odpowiednikiem konkurencyjnym. Na innej obrabiarce pionowej, za pomocą wiertła CoroDrill 881, w stopie Inconel 825 (CMC 20.2) wykonano 72 otwory o średnicy 19 mm i głębokości 25 mm. Dla porównania, wiertłem konkurencyjnym wykonano ich jedynie 56 sztuk.
 
Wśród wielu możliwości zastosowań nieobrotowych, CoroDrill 881 można używać do wykonywania otworów stożkowych lub otworów o średnicach większych niż nominalna średnica wiertła (poprzez wytaczanie z użyciem tego samego narzędzia). Wiertłem tym można wykonywać również fazowania i podcięcia, a przygotowanie otworu pod gwint wraz z fazowaniem zrealizować w jednym przejściu. Warto także zwrócić uwagę, że przejścia wykończeniowe można wykonać z posuwem od uchwytu (wytaczanie wsteczne).
 
Wiertła CoroDrill 881 dostępne są w średnicach od 14 do 23,5 mm z chwytem cylindrycznym ze ścięciem (ISO 9766) lub złączem Coromant Capto® (C4, C5, C6), jednak dla zaspokojenia indywidualnych wymagań klientów dostępne są także rozwiązania „szyte na miarę” tzw. „Tailor Made”. Gatunki GC1044 lub GC1144 są preferowane dla płytek centralnych, a gatunki GC2044, GC4044 lub GC4024 dla płytek zewnętrznych. Ostateczny wybór zależy jednak od obrabianego materiału i zastosowania.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: