Robobat - 20 lat doświadczeń. Relacja z Gali Jubileuszowej

21.05.2010 Skomentuj pierwszy
W krakowskim Teatrze STU, 15 maja br. odbyła się uroczysta gala, zorganizowana z okazji jubileuszu firmy Robobat.

Przedsiębiorstwo, będące jedną z największych spółek, zajmujących się rozwojem i sprzedażą oprogramowania dla branży budowlanej, świętowało 20-lecie działalności na polskim rynku. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób, w tym przedstawiciele Politechniki Krakowskiej, kontrahenci, pracownicy, przyjaciele firmy oraz media. Po części oficjalnej, gości zaproszono na spektakl "Sonata Belzebuba" oraz na wieczorny bankiet.W trakcie części oficjalnej odczytano listy gratulacyjne, które z okazji Jubileuszu firma Robobat otrzymała od Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego oraz od Wojewody Małopolskiego - Stanisława Kracika. Zaproszeni goście wysłuchali także przemówień Prezesa Zarządu firmy Robobat Andrzeja Niżnika oraz Wiceprezesa Zarządu - Małgorzaty Pawłowskiej. Andrzej Niżnik opowiadał o niełatwych początkach działalności, realiach lat 90-tych, a także o tym jak powstała nazwa firmy (od słów: robot=automat oraz bâtiment=budownictwo). Podkreślił też długoletnią współpracę z Politechniką Krakowską, a przede wszystkim z prof. Stefanem Piechnikiem, niekwestionowanym autorytetem naukowym.

Nie zabrakło też anegdot, podziękowań dla wieloletnich partnerów i współpracowników oraz podsumowań. Krótkie przemówienia wygłosili również prof. dr hab. Zbigniew Nęcki, autor   wielu prac z zakresu technik negocjacji i kierowania zespołami ludzkimi, zaprzyjaźniony z firmą Robobat prawie od początku jej działalności i Jan Wieczorkowski - Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podczas gali wyświetlono także film, prezentujący przełomowe daty w historii firmy i kolejne etapy jej rozwoju. Wręczono również upominki osobom najdłużej związanym z przedsiębiorstwem. Specjalny prezent z akcentem humorystycznym otrzymał Andrzej Niżnik - była to grafika, wykonana przez krakowskiego artystę Andrzeja Mleczkę.

Część oficjalną zamknął spektakl teatralny "Sonata Belzebuba", w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, z brawurowym udziałem Zbigniewa Wodeckiego oraz Beaty Rybotyckiej. Po przedstawieniu wszyscy goście zostali zaproszeni na przyjęcie do Oranżerii Hotelu Kossak, gdzie świętowanie Jubileuszu trwało do białego rana.

Wypowiedź Andrzeja Niżnika - prezesa i założyciela spółki Robobat:

Jak powiedział znany francuski inwestor kapitałowy Bernard Maître "zakładanie przedsiębiorstw to w zasadzie ostatnia wielka przygoda współczesnych czasów." I Robobat to była właśnie taka niesamowita przygoda. Przypominała ona raczej bieg z przeszkodami, niż historię jak z bajki, bo
trzeba było olbrzymiej energii, aby stworzyć tą firmę, zrealizować zamierzone projekty, zatrudnić zespół najlepszych specjalistów, przygotowywać pokazy, a równocześnie czuwać nad obsługą klientów i zawsze być o krok przed konkurencją. Obrane cele udało się nam osiągnąć dzięki dobrym pomysłom, sprzyjającej koniunkturze, a przede wszystkim dzięki codziennej, ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszy dziś osiągnięty sukces i świętowanie jubileuszu, że nigdy nie szliśmy najłatwiejszymi, ale mam nadzieję najlepszymi drogami.


Wypowiedź Jacka Kaczmarka - współwłaściciela firmy "STALKO" Kaczmarek s.j.

We współpracy z firmą Robobat najwyżej oceniam dwie kwestie. Po pierwsze, produkt, który w relacjach biznesowych jest rzeczą nadrzędną. Dobry produkt, z pewnością zwiększa gwarancję na długoletnią współpracę, tak jak to miało miejsce w przypadku naszej firmy. Na równi jednak z produktem cenię sobie kontakty z ludźmi, pracownikami Robobat. Zawsze znajdowaliśmy porozumienie, zawsze też mogłem liczyć na uprzejmość i profesjonalizm.
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: