Profesjonalna rewolucja - monitor plazmowy NeoPDP Panasonic o grubości zaledwie 99 mm
21.07.2009
Skomentuj pierwszy
Panasonic wprowadził do swojej oferty 85-cio calowy monitor plazmowy Full HD. Stworzony z myślą o użytkownikach profesjonalnych wyświetlacz oferuje znakomitą jakość obrazu oraz wygodę instalacji i użytkowania. Produkt będzie dystrybuowany początkowo na rynku japońskim i w USA, na jesieni zaś dostępny będzie w Europie za pośrednictwem partnerów dedykowanych dla sprzętu profesjonalnego.
Firma Panasonic jest liderem rynku dużych monitorów wysokiej jakości od 2006 roku kiedy wprowadziła największy na świecie 103 calowy wyświetlacz plazmowy. Dzięki szerokim możliwościom zastosowania, duże plazmy firmy Panasonic zyskały uznanie zarówno wśród użytkowników profesjonalnych jak i indywidualnych. Cyfryzacja nadawanych przekazów oraz poszczególnych gałęzi przemysłu w połączeniu z rozwojem technologii komunikacyjnych, skutkują zróżnicowaniem wymagań w stosunku do dużych, płaskich ekranów. W oparciu o wiedzę w zakresie produkcji dużych paneli, firma Panasonic opracowała, nowy 85-calowy ekran plazmowy Full HD, w którym zastosowano najnowsze rozwiązania w zakresie wyświetlania obrazu wysokiej jakości.
Nowy, 85-cio calowy panel posiadający wyświetlacz o powierzchni czterech 42-u calowych ekranów wykorzystuje opracowaną przez Panasonic rewolucyjną technologię NeoPDP zapewniającą podwójną jasność obrazu. Dzięki rozdzielczości wyświetlanych obrazów 1080 linii oraz wysokiemu kontrastowi 40 000:1, panel wyświetla doskonałe, idealnie odwzorowujące rzeczywistość obrazy, bez zakłóceń, z zachowaniem prawdziwej, głębokiej, czerni. Powierzchnia wyświetlacza 1889 mm (szer.) x 1062 mm (wys.) odpowiada powszechnie używanym ekranom projekcyjnym i jest wystarczająco duża by wyświetlić sylwetkę człowieka w jej rzeczywistych rozmiarach, kiedy monitor ustawiony jest pionowo.
85-calowy ekran poszerza dotychczasową linię dużych monitorów Full HD firmy Panasonic. W porównaniu do ekranu 103 calowego, nowy ekran jest o 30 mm bardziej płaski i lżejszy o około 30% na cal kwadratowy oraz około 40% w ogólnej masie (ok. 130 kg). Dzięki takim parametrom urządzenie zyskało na mobilności i prostocie instalacji, którą można porównać z modelem 65-cio calowym. Poprawa efektywności luminoforu, a także integracja podzespołów, pozwoliła na zredukowanie zarówno grubości ekranu, jak i jego wagi.
Poza wyświetlaniem dynamicznych obrazów, duży, smukły ekran plazmowy dostarcza również wielu wygodnych rozwiązań dla użytkowników profesjonalnych. Złącza LAN (PJLink) umożliwiają połączenie z innymi urządzeniami, które są kompatybilne ze standardem PJLink, jak również możliwość zdalnego sterowania monitorem i sprawdzenia sygnału wejściowego. Wyświetlacz posiada system złączy funkcyjnych (Function Slots) firmy Panasonic, który pozwala na dodanie trzech złączy, między innymi DVI czy Dual Link HD-SDI, w zależności od potrzeb klientów.
Panasonic kontynuuje dostarczanie wyświetlaczy wysokiej jakości, które sprostają różnorodnym potrzebom klientów, jak możliwość przeprowadzenia efektownych prezentacji czy prowadzenia wideo-konferencji. Firma projektuje swoje produkty z myślą o ekologii. Panasonic jako pierwszy producent kompletnie wyeliminował ołów i rtęć ze swoich produktów. Ponadto, panele plazmowe Panasonic charakteryzują się długim cyklem życia, który wynosi 100 000 godzin.
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
Nowe monitory Philips z serii E1 dla profesjonalistów
BenQ i Pantone współpracują w zakresie wierności kolorów
Nowy monitor dotykowy z serii ProLite
Zimowe nowości iiyama z rodziny Prolite
AOC: seria E2 z 3 nowymi monitorami
32-calowy Philips 4K z ekranem HDR i złączem USB-C
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
SOLIDWORKS 2025 - kluczowe funkcje
Aktualizacja AutoCAD i AutoCAD LT 2025.1
Nowe polecenie w NX do zaokrąglania krzywych na powierzchni
Rzutowanie krzywej w SOLIDWORKS
BenQ SW242Q - profesjonalny 24 calowy monitor IPS 2K
Zmiany w licencjonowaniu produktów Autodesk
Udoskonalone działanie grafiki w SOLIDWORKS
Dassault Systemes i Mistral AI zaczynają współpracę
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI