BenQ i Pantone współpracują w zakresie wierności kolorów

23.11.2022 Skomentuj pierwszy

Firma BenQ ogłosiła przedłużenie swojej wieloletniej współpracy z Pantone. Zapewni ona  nowym nabywcom profesjonalnych monitorów z serii DesignVue PD i PhotoVue SW bezpłatną roczną subskrypcję premium na platformę cyfrową Pantone. Platforma Pantone Connect zapewnia utrzymanie spójności i dokładności kolorów w brandingu, modzie i projektowaniu produktów, zapewniając pełny dostęp do ponad 15 000 kolorów Pantone. Platforma oferuje funkcje, które umożliwiają projektantom i innym twórcom treści cyfrowych udostępnianie palet i współpracę z ich zespołami, klientami czy np. drukarniami.

Współpraca BenQ i Pantone rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy BenQ była pierwszą na świecie marką profesjonalnych monitorów, która uzyskała certyfikat Pantone Validated – potwierdzający zdolność monitora do prawidłowego wyświetlania pełnej gamy kolorów Pantone Matching System (PMS). Wierność wyświetlania kolorów jest szczególnie istotna dla grafików i projektantów. Od tego momentu BenQ wyprodukował więcej monitorów z certyfikatem Pantone Validated niż jakikolwiek inny producent na świecie. Co więcej, firma BenQ stała się również pierwszym na świecie producentem monitorów, który uzyskał certyfikat Pantone SkinTone Validated potwierdzający prawidłowe wyświetlanie 110 kolorów i odcieni ludzkiej skóry z najnowszego wzornika Pantone.

„Od chwili stworzenia naszej technologii AQCOLOR firma BenQ jest dumna z bycia wieloletnim partnerem globalnej społeczności profesjonalistów zajmujących się kolorami i ufających systemowi Pantone w dostarczaniu dokładnych kolorów” — powiedział Conway Lee, prezes BenQ Corporation. „Pantone jest największym światowym autorytetem w dziedzinie kolorów, a w BenQ podzielamy tę samą pasję do wierności odwzorowania kolorów. Bardzo blisko współpracowaliśmy, by fotografom, montażystom wideo i projektantom zapewnić najlepsze na świecie monitory. Czekamy na możliwość dalszego wspieranie naszych klientów kolejnymi, dodatkowymi narzędziami w ramach naszej współpracy”.

BenQ i Pantone są zgodni, że „Kolor ma znaczenie” czego potwierdzeniem jest wsparcie kreatywnych profesjonalistów w precyzyjnym projektowaniu dzięki bezpłatnej rocznej subskrypcji Pantone Connect.

„W Pantone naszym celem jest umożliwienie współczesnemu twórcy czerpania inspiracji i tworzenia, gdziekolwiek się znajduje. Dzięki Pantone Connect zapewniamy tę elastyczności poprzez umożliwienie przekazywania i spójnego generowania danych o kolorze na każdym etapie procesu projektowania i produkcji. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z BenQ, by kreatywnym profesjonalistom zapewniać możliwość i dostęp do realizacji ich wizji wiernego odwzorowania barw” – powiedział Jung Sin, menedżer produktu Pantone Connect. „Oprócz możliwości udostępniania w strukturach zespołu pracującego wspólnie, Pantone Connect umożliwia bezpieczne zapisywanie i przechowywanie kolorów w chmurze, dostęp do nich z dowolnego miejsca i używanie we wszystkich programach projektowych firmy Adobe®.”

Bezpłatna roczna subskrypcja Pantone Connect Premium (o wartości 89,99€) jest dostępna dla nowych nabywców wybranych modeli profesjonalnych monitorów BenQ i będzie dostępna do 30 września 2023 r. lub do wyczerpania zapasów kodu. Modele, których dotyczy bezpłatna subskrypcja: PD2500Q, PD2506Q, PD2700Q, PD2700U, PD2705Q, PD2705U, PD2705UA, PD2725U, PD3200Q, PD3200U, PD3205U, PD3205UA, PD3220U, PD3420Q, SW271C, SW240, SW270C, SW321C.

Pantone Connect fotografom, używającym monitorów BenQ PhotoVue SW, zapewnia dokładność i spójność kolorów od ekranu do druku. Przeznaczona dla projektantów seria BenQ DesignVue PD obejmuje wyświetlacze Thunderbolt, dzięki czemu idealnie nadają się jako monitory zewnętrzne dla urządzeń Mac. Ich użytkownicy mogą cieszyć się nie tylko wydajnością, jaką zapewniają funkcje typu daisy chain i KVM (klawiatura, wideo, mysz), ale także niesamowitą dokładnością kolorów.

Więcej o monitorach BenQ i bezpłatnej subskrypcji  TUTAJ >>

ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: