Autodesk udostępnił bezpłatną wersję AutoCAD 2010 dla studentów

30.04.2009 Skomentuj pierwszy


Studenci oraz kadra naukowa mają dostęp do wiodącego oprogramowania projektowego oraz do zasobów Portalu Student Engineering and Design Community
 
Autodesk udostępnił bezpłatnie członkom portalu  Student Engineering and Design Community (www.students.autodesk.com) swoje najpopularniejsze oprogramowanie do projektowania 2D i 3D oraz przygotowywania dokumentacji – AutoCAD 2010. Na portalu - od początku jego uruchomienia w 2006 roku, do pobrania są również pozostałe rozwiązania Autodesk do projektowania trójwymiarowego, m.in. Autodesk Inventor, Revit Architecture, AutoCAD Civil 3D. Portal Student Community oferuje studentom oraz kadrze naukowej ogromne korzyści – m.in. rozwiązania do projektowania, innowacyjne szkolenia, przynależność do międzynarodowej społeczności, oferty pracy.
 
“Portal Student Community stworzyliśmy 3 lata temu, aby studenci różnych kierunków zyskali doświadczenie i fachową wiedzą, potrzebną w ich przyszłej karierze zawodowej”, powiedział Joe Astroth, Ph.D. wiceprezes ds. Nauczania i Edukacji w Autodesk. „Znajomość obsługi AutoCAD wymagana jest w wielu branżach. Rozszerzenie naszej oferty dla studentów o to oprogramowanie umożliwi im zdobywanie istotnych umiejętności niezbędnych na dzisiejszym, konkurencyjnym rynku pracy”.
 
 
AutoCAD to jedno z najpopularniejszych, światowych rozwiązań do projektowania i tworzenia dokumentacji. Od wprowadzenia go na rynek w 1982 roku jest regularnie udoskonalany o nowe funkcje i możliwości. Najnowsza wersja AutoCAD 2010 wyposażona została w przełomowe funkcje ułatwiające użytkownikowi pracę nad najbardziej złożonymi projektami. Wśród nich znajdują się narzędzia do projektowania swobodnego, rysowania parametrycznego, a także rozbudowana obsługa PDF oraz możliwość druku w 3D.
 
Udostępnienie AutoCAD 2010 na portalu Student Community umożliwia studentom czerpanie pełnych korzyści z tego narzędzia projektowego. Mogą oni teraz rozwinąć swoje umiejętności w zakresie kluczowych trendów w poszczególnych branżach – Cyfrowego prototypowania, Modelowania Informacji o Budynku (BIM) oraz projektowania zrównoważonego. Wraz z oprogramowaniem AutoCAD portal Autodesk oferuje ponad 24 darmowe rozwiązania do projektowania. Od momentu uruchomienia portalu w 2006 roku, liczba jego członków powiększyła się do ponad 570 000 osób, reprezentujących ponad 19 000 uczelni w 139 krajach. W Polsce  na Portalu zarejestrowanych jest ponad 20 tys. studentów, co daje nam 4 miejsce na świecie pod względem liczebności.

 
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: