Prestiżowa nagroda TIPA 2009 Award dla monitora EIZO
23.04.2009
Skomentuj pierwszy
Jury konkursu Photo and Imaging Awards 2009 organizowanego przez stowarzyszenie TIPA (Technical Image Press Association) wybrało najlepszy monitor do zastosowań w fotografii. Tegoroczną nagrodę otrzymał model Eizo ColorEdge CG242W. To już trzecia nagroda TIPA dla monitora EIZO odkąd w 2005 roku organizacja dodała do szeregu kategorii kolejną - „Najlepszy monitor fotograficzny”.
TIPA jest organizacją non-profit zrzeszającą redaktorów z 29 magazynów związanych z fotografią i przetwarzaniem obrazów, wydawanych w 13 państwach. Redaktorzy TIPA spotykają się raz do roku, wybierając najlepsze produkty związane z fotografią i obrazowaniem, które pojawiły się na rynku na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.
Nagrodzony monitor już w maju pojawi się w ofercie Alstor. CG242W jest modelem rozwojowym dobrze znanego na polskim rynku monitora CG241W. Główna różnica polega na zastosowaniu w CG242W przestrzennej, trójwymiarowej tablicy LUT, co pozwala na jeszcze bardziej precyzyjne odwzorowanie barw. Przez najbliższe kilka miesięcy oba monitory będą równocześnie funkcjonowały w ofercie Alstor.
CG242W to 24,1- calowy panel, który nadaje się wyśmienicie zarówno do pracy z obrazami statycznymi, jak i ruchomymi – sprawdzi się do obróbki fotografii, w pre-pressie, edycji video i post-produkcji. Monitor odwzorowuje 97% przestrzeni kolorów Adobe RGB, wykorzystywanej często podczas drukowania i przy edycji cyfrowych fotografii. Szeroka gama kolorów pozwala CG242W wyświetlać obraz w przestrzeniach barw stosowanych w bradcastowych systemach video, jak np. PAL/SECAM, SMPTE-C i HDTV.
Sprzętowa kalibracja monitora z wykorzystaniem 12-bitowych tablic LUT poszczególnych kolorów podstawowych zapewnia wierne odwzorowanie barw. CG242 sprzedawany jest z oprogramowaniem ColorNavigator i charakteryzuje się 16-bitowym przetwarzaniem informacji o kolorze oraz funkcją DUE.
Tabela kolorów 3D LUT poprawia zdolność monitora do addytywnego mieszania kolorów (kombinacji czerwonego, zielonego i niebieskiego), co jest głównym czynnikiem pomagającym w osiągnięciu poprawnego balansu naturalnych, szarych odcieni. Oznacza to, że jeżeli monitor ma wyświetlać obraz z temperaturą 5000K, wszystkie odcienie szarości z zakresu od 0 do 255 będą miały temperaturę barwową 5000K.
Nowy model pojawi się w ofercie Alstor już w maju. Spodziewana cena detaliczna to 8900 PLN brutto.
Dodatkowe funkcje:
- Symulacja zaburzeń postrzegania koloru, dla osób z protanopią i deuteranopią, przeprowadzana w czasie rzeczywistym zarówno dla obrazów statycznych, jak i ruchomych. Przełączanie się w tryb symulacji postrzegania obrazu przez osoby z zaburzeniami rozpoznawania kolorów dokonywane jest z wykorzystaniem dołączonego oprogramowania UniColor Pro.
- regulacja wysokości w zakresie 82 mm, pochylenie o kąt do 40°, obrót wokół osi pionowej o kąt 35° w prawo i w lewo, możliwość pracy w orientacji portretowej
- 6 ms czas reakcji (półtony)
- wbudowany hub USB 2.0 z jednym portem upstream i dwoma downstream
- 5-letnia gwarancja realizowana w systemie door-to-door.
Monitor ColorEdge CG242 będzie dostępny już w maju. Jego przewidywana cena to 8.900 PLN brutto. Więcej informacji o monitorach graficznych Eizo znleźć można na stronie http://www.graficzne-eizo.pl
ZOBACZ RÓWNIEŻ ...
BenQ SW242Q - profesjonalny 24 calowy monitor IPS 2K
Rozmiar ma znaczenie – Philips zaprezentował nowy 49-calowy monitor
Monitory AOC Graphic Pro U3
Nowe monitory Philips z serii E1 dla profesjonalistów
Monitor Philips z 49-calową matrycą i funkcją Busylight
BenQ i Pantone współpracują w zakresie wierności kolorów
KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
SOLIDWORKS 2025 - kluczowe funkcje
Aktualizacja AutoCAD i AutoCAD LT 2025.1
Nowe polecenie w NX do zaokrąglania krzywych na powierzchni
Rzutowanie krzywej w SOLIDWORKS
BenQ SW242Q - profesjonalny 24 calowy monitor IPS 2K
Zmiany w licencjonowaniu produktów Autodesk
Udoskonalone działanie grafiki w SOLIDWORKS
Dassault Systemes i Mistral AI zaczynają współpracę
ZOBACZ WSZYSTKIE AKTUALNOŚCI