ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie
Targi Toolex 2022
Targi Toolex 2022

SOLIDWORKS Electrical część 2.

31.12.2021 Skomentuj pierwszy

Projekty elektryczne szybko i bez błędów, integracja systemów sterowania i projektów mechanicznych, czy takie rzeczy są w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. 

Kolejnym programem wchodzącym w skład portfolio rozwiązań elektrycznych firmy SOLIDWORKS jest SOLIDWORKS Electrical 3D. Dzięki temu oprogramowaniu możemy integrować działania zespołu odpowiedzialnego za część elektryczną oraz mechaniczną danego projektu. Na podstawie dokumentacji elektrycznej 2D możemy uzupełnić nasz projekt 3D o komponenty elektryczne i zrealizować między nimi połączenia w przestrzeni 3D. Pozwoli to nam ocenić w łatwy sposób, czy wszystkie elementy odpowiedzialne za sterowanie naszą maszyną zmieszczą się np.: w wybranej szafie oraz określić optymalne ułożenie kabli i przewodów. W ten sposób unikniemy niespodzianek przy przejściu do fazy budowy projektowanej maszyny. Będziemy w stanie ocenić gdzie powinny być poprowadzone kable, żeby nie pozostawały w kolizji z elementami ruchomymi danego urządzenia oraz jaka powinna być ich długość. Ta ostatnia informacja jest szczególnie przydatna w przypadku bardziej kosztownych kabli. Jeżeli potrzebne są dodatkowe otwory, aby prawidłowo ułożyć kable/przewody, wówczas można takie elementy uwzględnić jeszcze w fazie projektu, a nie podczas jego realizacji. Planując trasy przewodów możemy zdecydować, w których korytkach poprowadzimy przewody zasilające, a w których sygnałowe. Zabezpieczymy się w ten sposób przed powstawaniem niepożądanych zakłóceń. SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional i SOLIDWORKS Electrical 3D wykorzystują tę samą bazę danych. Usunięcie komponentu z programu SOLIDWORKS Electrical Schematic Professional, automatycznie spowoduje wyeliminowanie jego reprezentacji ze złożenia 3D. Operacja ta odbywa się w czasie rzeczywistym i nie wymaga dodatkowych czynności ze strony użytkownika.

SOLIDWORKS Electrical to kompletne rozwiązanie do tworzenia projektów elektromechanicznych. Oprogramowanie pomaga projektantom tworzyć bardziej innowacyjne produkty, obniżając koszty oraz skracając czas wprowadzania produktów na rynek. Inżynierowie są w stanie zintegrować projekt na wczesnym etapie pracy, aby uniknąć nieplanowanych i niechcianych zmian. Natywna integracja z SOLIDWORKS CAD zapewnia lepszą współpracę, zwiększa produktywność i skutkuje bardziej spójnymi, ustandaryzowanymi projektami.

Radosław STUSIŃSKI
Industry Process Senior Consultant Electrical Products
Dassault Systèmes

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
ZW3D - oprogramowanie CAD MOLD  CAM w przystępnej cenie