Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań
Warsaw Indystry Week 2021

NCSIMUL system do symulacji, weryfikacji i optymailizacji kodu C

12.10.2021 Skomentuj pierwszy

NCSIMUL jest oprogramowania do symulacji, weryfikacji i optymalizacji programów CNC z intuicyjnym i prostym w obsłudze panelem użytkownika. Umożliwia symulację dla operacji toczenia, wiercenia, frezowania (od 3 do 5 osi), wielozadaniowej a nawet bardziej złożonej obróbki.

SYMULACJA W NCSIMUL

Symulację na kodzie rzeczywistym w module NCSimul Machine z wykorzystaniem wirtualnej maszyny (postprocesor odwrotny) można podzielić na trzy etapy: analizę kodu NC, symulację i weryfikację obróbki. Zaczynając od dekodowania kodu NC, gdzie wykrywane są błędy w samym kodzie wraz z wizualizacją ścieżki narzędzia i oszacowaniem czasu obróbki, przez samą symulację z realistycznym usuwaniem materiału i przede wszystkim wykrywaniem kolizji (narzędzia/trzonka/oprawki/elementów maszyny z detalem/półfabrykatem/mocowaniem/stołem maszyny), do obsługi narzędzi weryfikujących otrzymany wynik (naddatki, żłobienia, pomiar grubości, odległości na detalu). Należy tu zaznaczyć czas wykonania kompleksowej symulacji – odbywa się to kilkukrotnie szybciej niż w symulatorach popularnych systemów CAM.

Przy weryfikacji obróbki, oprócz spersonalizowanej wizualizacji części obrabianej oraz wyników otrzymanych w tabeli (np. objętość żłobień) , NCSimul daje możliwość precyzyjnego pomiaru naddatku, ubytku materiału w każdym punkcie obrabianego detalu.

OPTYMALIZACJA KODU NC W NCSIMUL

NCSIMUL Optitool analizuje warunki skrawania, znacząco redukuje czasy przejazdów poza materiałem, optymalizuje posuw i pozwala użytkownikom na tworzenie lepszych strategii cięcia. Sumaryczne korzyści to skrócenie czasu cyklu produkcyjnego, usprawnienie operacji skrawania i szybkie opracowanie nowych plików zoptymalizowanych pod kątem kodu G dla przyszłych zastosowań. Ten moduł NCSIMUL Machine pozwala na optymalizację długości narzędzi, ruchów poza materiałem i warunków skrawania w programach NC (na wirtualnych maszynach od 3 do 5 osi).

Dwie podstawowe korzyści:

  • skrócenie czasu operacyjnego swoich programów NC
  • podniesienie jakości operacji obróbczych

Więcej informacji TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań