STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Warsaw Indystry Week 2021
Dni druku 3D

ZWCAD 2022 jest już dostępny

28.07.2021 Skomentuj pierwszy

Po intensywnym czasie poświęconym na rozwój programu, a także dzięki cennym informacjom od użytkowników Beta prezentujemy ZWCAD 2022 zawierający nowe funkcje i ulepszenia, np. wydruk z przeźroczystością, funkcję do tworzenia widoków 2D z brył - Flatshot, import plików IFC itp. Ponad to w porównaniu z poprzednią wersją wzrosła wydajność i stabilność.

Wybrane zmiany w nowej wersji ZWCAD 2022:

Wydruk rysunków CAD z przeźroczystością obiektów. Przezroczystość, którą możemy ustawić w różnych elementach rysunku np. kreskowanie pozwala zobaczyć elementy, które znajdują się pod przeźroczystym obiektem. Możemy regulować stopień przeźroczystości ustawiając w panelu właściwości wartości od 0 do 90 (im większa wartość tym obiekt będzie bardziej przeźroczysty). W ZWCAD 2022 wprowadzono możliwość wydruku rysunku z przeźroczystością.

Dodano nową funkcję do tworzenia widoku 2D z obiektów 3D - Flatshot. Po ustawieniu odpowiedniego widoku 3D możemy utworzyć blok, który będzie zawierał widok 2D. Należy zaznaczyć, że po zmianie modelu, taki blok możemy uaktualnić.

Wbudowany w program i ulepszony import plików IFC. Pliki IFC to popularny format wymiany danych BIM. Polecenie IFCIMPORT pozwala na wczytanie takiego pliku z danymi BIM do ZWCADa. Po otwarciu pliku pojawi się panel, w którym będziemy mieli dostęp do informacji zawartych w każdym elemencie.

Dodano nowy sposób ustawiania rzutni w modelu. Teraz wystarczy przeciągnąć granicą rzutni aby je dodać lub usunąć. Pokazaliśmy to na filmie poniżej.

Wygładzanie wyświetlania linii LINESMOOTHING. Dzięki tej opcji nie będzie widać "schodków" na obiektach rysunkowych. Poniżej rysunek z wyłączoną i włączoną opcją wygładzania linii, nałożone na siebie (zmieniają się cyklicznie). 

Możliwość wyświetlania wstążki i klasycznego menu w tym samym czasie.

Klasyczne menu można włączyć w prawym dolnym rogu programu.

Ponad to z nowości w nowej wersji ZWCAD możemy wymienić:

  • możliwość zmiany kolejności kolumn w oknie warstw,
  • jedno dodatkowe polecenie do zapisu wszystkich otwartych plików CAD  _SAVEALL.
  • Poprawiono szybkość i stabilność programu. Rysunki powinny się otwierać znacznie szybciej a przeglądanie ich będzie wygodniejsze. Wzrost szybkości działania programu pokażemy na przykładzie  naszego programu LISP, który rysuje Paproć Barnsleya składającą się ze 100 tys. punktów (fraktal o kształcie liścia paproci).

Czasy wykonania tego samego skryptu (paprotka jest złożona ze 100 tysięcy punktów) wynoszą odpowiednio:

    • ZWCAD 2020 - 9.5 s
    • ZWCAD 2021 - 8.5 s
    • ZWCAD 2022 - 4.2 s

Paproć Barnsleya wygenerowana w ZWCAD

Wersja DEMO do pobrania TUTAJ >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło: