Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021

Co nowego w ARTEC STUDIO 15?

08.09.2020 Skomentuj pierwszy

ARTEC STUDIO 15 to program dający możliwość pracy ze skanerami 3D. Jego nowa wersja posiada wiele ułatwień do pracy w środowisku CAD, co ułatwia pracę zarówno w inżynierii odwrotnej, jak i przy kontroli jakości. Dodatkiem są ułatwianie dla grafików, których pracują przy efektach specjalnych do gier czy filmów. Poznajcie kilka z tych nowości!

Porównaj swój model 3D z modelem CAD

Artec 15 daje możliwość szybkiego dopasowania skanu danego modelu do modelu CAD znajdującego się w programie. Umożliwia to szybkie porównanie dwóch modeli bez konieczności zmiany programu, co bardzo przyspiesza pracę.

Prymitywy do kontroli jakości

Artec 15 umożliwia przekształcenie wskazanych obszarów siatki na prymitywy (np. stożki, walce). Pomaga to wykonać bardzo dokładne pomiary bezpośrednio w programie.

Szybsza mapa odległości od powierzchni

Niezbędne narzędzie dla inżynierów metrologii i każdego, kto potrzebuje dokładnych pomiarów między siatkami mesh, mapa odległości powierzchni Artec Studio 15 wyświetla teraz odległości w mgnieniu oka. Dodatkowo teraz możesz wyeksportować wyniki swojej mapy odległości jako plik CSV.

Precyzyjne pozycjonowanie dla inżynierii odwrotnej

Ułatwia to pozycjonowanie danego modelu w globalnym układnie współrzędnych. Ta funkcja daje możliwość eksportu między innymi do SOLIDWORKS.

Grupuj dane 3D w foldery i przetwarzaj je jako jedną całość

Funkcja ta pozwala zgrupować wiele skanów w jednej projekt, co bardzo ułatwia pracę z dużymi obiektami. Wszystkie zmiany wprowadzane są od razu dla całej grupy.

Lepsze odwzorowanie kolorów

Funkcja ta pozwala programowi Artec 15 omijać wszystkie kolory z tła za obiektem (nie trzeba ich ręcznie oznaczać). Ułatwia to tworzenie kolorowego modelu i pozwala na uniknięcie niepotrzebnych fragmentów oraz uzyskanie lepszej tekstury.

Więcej informacji >>

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Poznaj nowe funkcje SOLIDWORKS 2021