Konkurs UNIGRAPHICS NX
STOM 2021 - Salon Technologii Obróbki Metali
Dni druku 3D

Autodesk wycofał licencje multi-user

26.08.2020 Skomentuj pierwszy

Autodesk od 7 sierpnia 2020 roku wycofał z oferty licencje Multi-User. Spora część klientów doceniała taki rodzaj licencjonowania. Sprawdzało się to bardzo dobrze w firmach, które pracowały na zmiany, lub dany program był potrzebny na krótko ale przez kilka osób w firmie w różnych odstępach czasu.

Multi-User umożliwiał dopisanie sporej ilości pracowników, ale używanie w danej chwili przez jednego z nich. Teraz wszystkie licencje są Single-User - czyli do każdego programu przypisany jest dany użytkownik, który może zainstalować oprogramowanie na 3 stanowiskach, ale prawo do korzystania z programu ma przypisany użytkownik i jednocześnie licencja może być włączona raz.

W ramach rekompensaty Autodesk wprowadził program, który umożliwia wymianę licencji Multi-User na dwie licencje Single-User (od 7 sierpnia 2020 do 6 sierpnia 2021). Oczywiście w cenie odnowienia Multi-User. Dlatego wszystkim klientom polecamy wymianę zamiast odnowienia Multi-User – w kolejnym roku, przy kolejnym odnowieniu, nie będzie już możliwości wymiany 2 za 1 i pozostanie zakup nowej licencji Single-User. Przy takiej wymianie można wybrać czas przedłużenia (rok lub 3 lata), a także uaktualnić posiadaną licencję z pojedynczego produktu np. Maya do pakietu M&E.

Autor: Jakub Baran

Więcej na stronie AUTODESK

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Konkurs UNIGRAPHICS NX