Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań
Warsaw Indystry Week 2021

Siemens i IBM zapewniają rozbudowane rozwiązanie SLM

23.06.2020 Skomentuj pierwszy

Rozwiązanie łączy elementy portfolio Xcelerator firmy Siemens oraz IBM Maximo, co ma na celu ciągłe doskonalenie pod względem wydajności, wsparcia i działania produktu. Umożliwia to zdigitalizowane połączenie projektowania produktu i producentów urządzeń z właścicielami/operatorami w celu zmniejszenia przestojów i zwiększenia mocy produkcyjnych

Rozwijając swoją długoletnią współpracę, firmy Siemens i IBM prezentują nowe rozwiązanie zaprojektowane w celu optymalizacji zarządzania cyklem życia serwisu (SLM) zasobów poprzez dynamiczne łączenie działań z zakresu konserwacji i modyfikacji w miejscu użytkowania oraz danych nt. wydajności zasobów z decyzjami na etapie projektowania. Nowe rozwiązanie tworzy kompleksowe cyfrowe połączenie pomiędzy producentami sprzętu a jego właścicielem/operatorami, wykorzystując elementy z portfolio Xcelerator firmy Siemens Digital Industries Software oraz IBM Maximo.

Wspólny potencjał firm IBM i Siemens może pomóc firmom w tworzeniu kompleksowego cyfrowego bliźniaka, który przerywa tradycyjne podziały w celu wprowadzania innowacji i generowania przychodów” - powiedział Peter Bilello, prezes i dyrektor generalny firmy badawczo-doradczej CIMdata. „Tylko poprzez zamknięcie pętli pomiędzy projektowaniem produktu a decyzjami dotyczącymi rozwoju, właściwą konfiguracją i działaniami serwisowymi firmy mogą liczyć na to, że ich model biznesowy produkt jako usługa będzie rentowny i skuteczny”.

Producenci OEM i właściciele/operatorzy mogą napotkać trudności w poprawie wydajności i niezawodności zasobu w całym cyklu jego eksploatacji powodowane przez nieefektywne udostępnianie danych pomiędzy procesami inżynieryjnymi, operacyjnymi i konserwacyjnymi. Wspólne rozwiązanie firm Siemens i IBM tworzy pojedyncze źródło informacji, które ma pomóc producentom OEM i właścicielom/operatorom urządzeń poprawić wiele aspektów dotyczących projektowania, konserwacji i serwisowania swoich aktywów. Ponadto rozwiązanie to umożliwia producentom OEM dostarczanie klientom wartościowych usług posprzedażnych.

Ta nowa współpraca łączy dwie wiodące w branży oferty w unikatowe rozwiązanie” - powiedział dr Kareem Yusuf, dyrektor generalny IBM AI Applications Business. „Producenci OEM oraz właściciele/operatorzy mogą wykorzystać to rozwiązanie w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych i wydłużenia czasu eksploatacji swoich urządzeń.”

Integracja technologii zarządzania aktywami oraz zarządzania cyklem życia produktu (PLM) może pomóc właścicielowi / operatorom w tym być na bieżąco. Rozwiązanie to pozwala również producentom OEM na otrzymywanie krytycznych danych dotyczących wydajności zasobów, konserwacji oraz awarii w terenie. Wykorzystując technologię IoT, producenci mogą uzyskać wgląd w zużycie, warunki eksploatacji, awarie części i inne elementy, które pomagają w zmianach projektu lub procesu produkcji. Dane te można wykorzystać, by pomóc producentom w obniżeniu kosztów konserwacji, zmniejszeniu ryzyka i poprawie odporności aktywów.

Oprogramowanie Maximo Enterprise Asset Management firmy IBM zapewnia technologię niezbędną do dalszego rozszerzania możliwości portfolio Xcelerator” - powiedział Tony Hemmelgarn, CEO Siemens Digital Industries Software. „Korzystając ze światowej klasy rozwiązania z zakresu zarządzania konfiguracją produktu w ramach Teamcenter, firmy mogą łączyć projektowanie, produkcję i obsługę, maksymalizując korzyści z inwestycji w oprogramowanie, jednocześnie minimalizując przestoje, poprawiając jakość i zmniejszając koszty utrzymania zapasów.”

Więcej informacji o rozwiązaniach z zakresu zarządzania cyklem życia na etapie eksploatacji można znaleźć tutaj. W celu uzyskania dodatkowych informacji, kliknij tutaj.

 

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Narzędzie dla konstruktorów pracujących w Solid Edge i w NX CAD - kalkulator tolerancji i pasowań