Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
Innoform 2020

Wygodna edycja szkiców w Inventor 2020

23.08.2019 Skomentuj pierwszy

Dużym usprawnieniem podczas pracy z Autodesk Inventor 2020 jest możliwość przełączania się pomiędzy operacją a szkicem, bez wychodzenia z polecenia.

Przykładem może być polecenie Wyciągniecie

Wyciągając element ze szkicu często się zdarza, że dopiero na etapie tworzenia bryły widzimy efekt wyciągnięcia i podejmujemy decyzje o zmianie szkicu. W starszych wersjach programu Autodesk Inventor należało przerwać polecenie i przejść do edycji szkicu w drzewie operacji. W wersji 2020 możemy w jednym poleceniu robić wyciągniecie i edytować szkic.

W oknie właściwości polecenia Wyciągnięcie jest zakładka Szkic, po jej wybraniu możemy bezpośrednio edytować szkic, poprawiać wymiary, nakładać wiązania geometryczne, itp. Po wprowadzeniu poprawek przechodzimy do zakładki Wyciągnięcie proste i określamy parametry wyciągnięcia.

Ta sama metoda pracy możliwa jest w operacjach: Obrót i Otwór

Innym ulepszeniem polecenie Wyciągnięcie jest znak PLUS na dole okna, za jego pomocą zatwierdzamy operacje, bez zamykania okna. Ma to znaczenie np. gdy z jednego szkicu robimy wiele wyciągnięć na różne odległości, tworzymy operacje dodawania czy wycinania, itp. Korzystając ze znaku PLIS mniej jest klikania, nie trzeba ustawiać szkicu jako współdzielonego do wielu wyciągnięć robionych z jednego szkicu.

Autor: Tomasz Jarmuszczak

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge