Solid Edge - 5 sprawdzonych sposobów na duże złożenia
Podręcznik SOLIDWORKS 2020
Warsaw Industry Week 2020
Targi druku i skanu 3d - 3D SOLUTIONS 2020
STOM-TOOL 2020

Wyświetlanie modeli w Inventor 2020

18.07.2019 Skomentuj pierwszy

Kolejnym z ulepszeń ułatwiających i przyspieszających tworzenie projektów w programie Autodesk Inventor 2020 są ustawienia wyświetlania modeli.

W najnowszej wersji programu Autodesk Inventor 2020 dostępne są nowe ustawienia wstępne wyświetlania grafiki, pozwalające oszczędzić czas na dopasowanie parametrów wyświetlania do potrzeb jakie mamy w pracy z różnymi modelami. Dostępne są 3 predefiniowane ustawienia wyświetlania w programie Inventor:

  • Wysoka jakość
  • Zrównoważony
  • Wydajność

Ustawienia znajdują się w menu Widok > panel Wygląd:

Ustawienia wstępne grafiki w Inventor 2020:

Różnice w wyświetlaniu modeli po zmianie trybu wyświetlania: Wysoka Jakość, Zrównoważony, Wydajność:

  • Wysoka jakość— kładzie nacisk na zapewnienie estetycznych efektów wizualnych z wykorzystaniem nowego stylu oświetlenia Jasny IBL, stylu wizualnego Realistyczny i cieni. Najlepiej stosować je w celu uzyskania wysokiej jakości wizualizacji podczas demonstracji produktów lub w renderach ze śledzeniem promienia wodzącego.
  • Zrównoważony— kładzie nacisk na prezentację wizualną i wydajność. „Zrównoważony” jest domyślnym ustawieniem wstępnym dla części wykorzystujących nowy styl oświetlenia Jasny IBL, styl wizualny Cieniowany z krawędziami oraz cienie otoczenia. Idealne nadaje się do pracy z częściami, oraz zespołami o małej i średniej wielkości.
  • Wydajność— ustawienia w których wydajność jest ważniejsza niż jakość wyświetlania. Wydajność jest domyślnym ustawieniem dla szablonów zespołów wykorzystujących nowy styl oświetlenia Jasny, styl wizualny Cieniowany i brak cieni. Najlepiej nadaje się do pracy ze średnimi i dużymi zespołami.

Podczas pracy i otwierania modelu w trybie Express ustawienie wstępne Wysoka Jakość nie jest dostępne. Dzieje się tak dlatego, że komponenty nie są w pełni załadowane, a styl wizualny Realistyczny nie jest dostępny.

Autor: Tomasz Jarmuszczak

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Solid Edge - 5 sprawdzonych sposobów na duże złożenia