Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge
SOLIDWORKS WORLD 2019  SWW19
XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2019
YOUNG DESIGN 2019
Targi 3D SOLUTIONS
Konferencja Innowacje Autodesk

Układ siatki dla konstrukcji spawanych w SOLIDWORKS

06.12.2018 Skomentuj pierwszy

Projektując różne konstrukcje zawsze poszukujemy rozwiązań, które mniejszym nakładem pracy pozwolą nam na uzyskanie upragnionego rezultatu. Do takich funkcji można zaliczyć „Układ siatki”. Jest to funkcja nie przypisana do menadżera poleceń, więc aby ją znaleźć należy przejść kolejno: Wstaw –> Geometria odniesienia –> Układ siatki.

Pierwszym krokiem po wybraniu interesującej nas funkcji jest wykonanie szkicu, który posłuży nam do utworzenia operacji układu siatki.

Kolejnym krokiem jest zdefiniowanie naszego szkicu nadając mu wymiary:

Po zaakceptowaniu utworzonego szkicu przechodzimy do menadżera właściwości operacji. Można zauważyć, że mamy możliwość wybrania parametrów poziomu: ich ilości oraz odstępów. Nasza płaszczyzna górna, na której utworzyliśmy szkic jest sklasyfikowana jako poziom „0”. Każdy odstęp możemy dowolnie zmieniać, a poziomy większe od poziomu zerowego są odzwierciedleniem tego pierwotnego. Dla tego przypadku wybrano równe odstępy.

Teraz, gdy już mamy gotowe linie, odzwierciedlające pożądaną przez nas konstrukcję można np. przejść do zakładki „Konstrukcje spawane” i wybrać operacje „Człon konstrukcyjny”. Grupujemy ze sobą odpowiednie człony, stosujemy opcje „Zastosuj wykończenie narożnika” i po chwili pracy otrzymujemy efekt:

Dodatkowo operacja ta tworzy obiekty powierzchniowe (1 i 2), które mogą nam posłużyć do utworzenia np. ścian za pomocą operacji „Pogrub”.

 

Reszta już zależy od naszych potrzeb.

Autor: Dawid Marcinkowski

KOMENTARZE (0)
Nieznajomy musisz być zalogowany aby dodać komentarz.
E-mail:
Hasło:
 
Pobierz bezpłatną wersję próbną Solid Edge